Hlavní navigace

Názor k článku Dva pracovní poměry nejsou výjimkou od a schválně se nedodepíši - Pane LK, trochu si to v té hlavě...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 11. 2006 15:53

  a schválně se nedodepíši (neregistrovaný)
  Pane LK, trochu si to v té hlavě srovnejte!
  Princip vykořisťování platí stále! Podnikatelé, kteří hákují, zatímco dělník z fabriky s čistou hlavou je už dávno doma - to tu fungovalo chvíli po převratu. Dnes za podnikatele dělají podřízení a když je firma zajetá, má havaj a může ji řídit z druhého konce planety. Samozřejmě, pokud podnikatelem není nějaký workoholik nebo úchyl, který když někoho každých 10 minut nezjebe nebo se nemůžete ukájet mobilem, tak není ve své kůži. Nebo nějaký zapšklý panic či panna, které doma nikdo nečeká a tak raději tráví svůj čas v práci vymýšlením vymyšleného a tudíž přítomnost v práci vyžaduje i od ostatních, normálních lidí, majících doma rodinu, děti, zázemí a pro které práce je způsob, jak si vydělat na neustále rostoucí živobytí.

  Dojmem, že zaměstnavatelé neplatí řádně, má možná půlka populace. Někteří nespokojenci jdou trapnit na Západ. Zbytek musí trpět, protože ví, že na jejich flek se ve frontě nezaměstnaných, Ukrajinců a Slováků třese mnoho dalších ochotných pracovat za ještě mizernější mzdu a za ještě mizernějších pracovních podmínek. To je zákon kapitalismu. Dokud bude nezaměstnanost, bude to takto fugovat. Západní země se socialistickou politikou a menší mírou nezaměstnanosti až takové problémy neznají.

  Pokud máte nějaké známé v cizině, zeptejte se jich, jak se dívají na úroveň vykořisťování u nás. Nechápou, že oni museli na Mercedesa šporovat daleko delší dobu než podnikavci tady u nás, museli si na něj vydělat, ne být neustále ve ztrátě a většinou dopřejí nejdříve svým zaměstnancům a sobě naopak kolikrát berou u huby. To, co vy uznáváte, fungovalo možná tak na konci předminulého století. Nebo si snad máme projít historii kapitalismu taky úplně celou od začátku?
  Možná nějaký živnostník s krámkem po bývalé Jednotě na venkově, ten musí hákovat 25 hodin denně bez oběda. Ale dnešní podnikatelé jsou už za vodou. Proč by měli svým ovečkám dopřávat, když nemusí?
  Pokud nejste hluchý a slepý, musíte tento argument uznat.

  Jinak jste tu lidem akorát pro smích - VY - LK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A mašli si můžete jít hodit Vy - za mne!
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).