Vlákno názorů k článku Důstojný život dlužníků, nebo práva věřitelů? Splácet dluhy nebude motivační od anonym - Mnoho dluhů vzniká půjčováním si na zbytné věci...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 2. 2020 17:06

    bez přezdívky

    Mnoho dluhů vzniká půjčováním si na zbytné věci - mobily, dárky, dovolená. A další problém, jak mohou banky půjčit nemalé částky starým lidem odkázaným na důchod, je jasné, že se dříve nebo později dostanou do dluhové pasti a nebudou schopni splácet. Jistě banky to ne..re, ti jim uvalí exekuci na důchod a z čeho budou dlužníci žít, je jim naprosto lhostejné. Důchody u nás nejsou k žití, ale k živoření a když se pak má zaplatit splátka úvěru (a někdy ne jednoho současně), bydlení a další základní potřeby, tak je situace jasná.
    A důstojný život dlužníka je pojem k smíchu, ten by nebyl příliš důstojný ani bez splátek dluhů, event. exekuce nebo insolvenční splátky. Práva věřitelů? Proč půjčili cca půl mega starému člověku a stačil jim k tomu jen důchodový výměr? Je to bludný kruh, který není přijatelný ani pro jednu stranu.

  • 24. 2. 2020 14:02

    Milan1960

    Já se celý život řídím tím, že si půjčky neberu a kupuji pouze to, na co mám peníze. K tomu ještě musím mít určitou rezervu. Jestliže je na někoho vyhlášen konkurz, může si za to většinou sám. Upozornění na dluh přichází většinou vícekrát. Finance si musí každý průběžně kontrolovat jak v podnikání, tak v soukromí a nenechat to dojít tak daleko a spoléhat se, že to nějak dopadne. V ČR je finanční gramotnost bohužel velmi nízká, ve školách se o ní prakticky neučí. Existují i různá připojištění pro případ nemoci. Důchodci si berou většinou půjčky na to, aby pomohli svým potomkům.
    Jinou kapitolou je to, že z dluhu 100 kč jsou tisíce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).