Vlákno názorů k článku Důstojný život dlužníků, nebo práva věřitelů? Splácet dluhy nebude motivační od anonym - Autor nemá naprosto páru jaký je systém exekucí...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 2. 2020 11:41

    bez přezdívky

    Autor nemá naprosto páru jaký je systém exekucí v ČR.
    V České republice exekuce nevymáhají pohledávky věřitelům nýbrž finančně zlikvidují dlužníka, takže v konečném důsledku nedostane peníze nikdo.

    Co můžete očekávat když člověku s příjmem,dejme tomu 18-20.000 čistého necháte ani ne 10.000 ? Vymožení dluhu?,když nemůže ani zaplatit bydlení a jídlo ? Určitě ne. V takové situaci je dlužník finančně zlikvidován a logicky udělá kličky aby doslova přežil a neskončil na ulici a pokud má takových exekucí více,tak to z něj v životě nedostanete. Bude pracovat na černo a celé to obejde.

    Nejmenovaný velký poskytovatel internetového připojení my sdělil že jejich každý druhý a třetí klient je v exekuci proto musí dávat jistinu za router. To samé byl můj případ, protože jsem byl veden v centrální evidenci exekucí, s výši dluhu pár stovek. Proč ?

    Protože jsem měl exekuci kde mi udělali ze 7000 - 35.000, s vynecháním pár splátek, ( prostě jsem nemohl tu splátku dát ) bydlel jsem v kraji kde práce bylo málo takže brigáda, i když pracovně činný, my to naskákalo na 60.000,-Kč, vše splaceno. Po třech letech, poskytovatel internetu, požadujeme jistinu za router, máte exekuci, cože ? Registr, koukám, každý klik 60,-Kč -------- 180,-Kč jen abych si to potvrdil, dále telefony do exekutorské kanceláře minuta 10,-Kč prvních 28 min až pak zvedli 280,-Kč nějaký info, další telefonát to bylo čekání snad 30 min, pak jsem získal veškeré informace, naprostá neschopnost cokoliv pozitivního udělat pro dlužníka ze strany exekutorské kanceláře a jejich "zaměstanců" byla zřejmá z každého slova a pohybu, nebyli schopni ani po zaplacení poslat email,že exekucí nemám, který bych poslal poskytovateli,abych nemusel dávat jistinu, nic nečekaného, tam nemůžou pracovat psychicky zdraví jedinci.Takže mě to stálo dalších 740,-Kč abych vůbec zjistil co se děje. 3 roky nechali tuto částku naskákat z deseti,dvaceti korun, samozřejmě bez jakéhokoliv informování,na otázku proč ? Se mi dostala odpověď : Smích.... čekali by klidně i dalších pět aby to šlo do tisíců a další exekuce samozřejmě. Tak si vyráběj další dluhy a peníze, exekutorská to není ani mafie, zrůdný,hnijící klubko naprostých zmijí. Sečteno podtrženo, 61,540,-Kč ze 7.000 mladému člověku, a do toho jsem ještě studoval výšku a samozřejmě pracoval. A k informací jak je to podáváno, že ti co mají exekuci jsou jenom nějací feťáci,alkoho­lici,povaleči a nemakačenka, tak to určitě není. Každý exekuční případ je inviduální, takže ano pane autore, pro slušné lidi, proti exekutorské mafii, zajištění důstojného života a řádného splácení je zcela klíčové daného dlužníka finančně nezlikvidovat.

  • 24. 2. 2020 12:14

    Kousavka

    Můžu potvrdit. Exekuce v Česku nejsou o vymožení dlužné částky v duchu toho, že dluhy se mají platit, ale finanční likvidace dlužníka a výroba celoživotních makáčů. Když jsem se kdysi na konferenci, pořádané Měšcem, ptala na to, zda odborníci (z neblaze proslulé exekuční kanceláře pana Vrány v Přerově) považují za etické vymáhání dluhů až těsně před promlčením, aby naskákaly pokud možno co největší poplatky z prodlení, tak jsem odpověď nedostala. A nejhorší je to, že stát v exekucích nedodržuje ani vlastní zákony, ale o to tvrději svoje vlastní výmysly vymáhá. Příklad toho byl můj brácha. Byl na něj vyhlášen konkurs. Do konkursního řízení musíte přihlásit veškeré pohledávky, k pozdě přihlášeným se nepřihlíží, a o konkursu se věřitel ani nemusí dozvědět. Tady se stalo, že stát, potažmo finanční úřad, BYL PROKAZATELNĚ UVĚDOMĚN o prohlášení konkursu a měl přihlásit pohledávky. Žádné neměl. Leč za 4 roky (!!!)po vyhlášení konkursu si vzpomněl, že mu brácha dluží 10.000,- Kč, které kdesi vykutal. Situace naprosto neřešitelná. Když zaplatíte, je to trestný čin zvýhodňování věřitele s trestní sazbou až 8 let. když to za vás zaplatí někdo jiný, je to totéž, jen vy jste spoluviníkem. Nicméně na pohledávku, vzniklou před konkurzem, by neměl být brán zřetel a věřitel by ji podle platných zákonů měl odepsat, protože ji bohužel nepřihlásil do konkurzu. Krom toho v době trvání konkurzu na ničem nenabíhají úroky. Toto ovšem asi neplatí pro stát. Takže finanční úřad počkal na ukončení konkurzu a poté začal dlužnou částku vymáhat včetně úroků a včetně úroků z prodlení. Dopadlo to tak, jak to dopadnout muselo: brácha, který žil několik let v trvalém stresu, měl mozkovou příhodu. Ochrnul na půl těla a je v invalidním důchodu. Stát nejenže nedostane skoro nic, ale podařilo se mu ve spolupráci se správcem konkursní podstaty totálně ekonomicky zlikvidovat jednu rodinu. A aby stát nebrblat, Brácha jednou na splátku dluhu pošle 200,- Kč, jindy nic, protože prostě nezbylo. Dluh je díky úrokům a úrokům z úroků prakticky nesplatitelný a brácha je doživotně nemajetný, může vlastnit jak dvoje trenky a jedny ponožky. A když se rozšoupne, tak si ještě přikoupí košili :-)

  • 24. 2. 2020 12:57

    L.

    Dost se v tom zmateném výkladu ztrácím. Ale pochopil jsem, že jste schválně nezaplatil splátku dluhu a pak se rozčilujete, že vám to připomněli až po třech letech?

  • 24. 2. 2020 15:46

    Jaromir

    To ti neudělali oni, ale udělal sis to ty sám!

    Moje bývalka měla taky dluh pár desítek tisíc a během asi čtyř let nesplácení se to zečtyřnásobilo.

    Takže ty jsi musel neplatit ne několik splátek, ale odhadem tak rok dva neplatit.

    Jestli pak nám tu trošku nelžeš.

    A mít dluh je TVOJE povinnost. Že si lidé myslí, že je povinnost věřitele tahat z nich peníze je jejich problém. Je to tvůj problém, TY si máš vést deník co kde zaplatit a navíc u tak směšně nízkého dluhu, když nemáš nato abys zaplatil 35 000 to celkem je to směšné, to by každý študák zaplatil z brigád.

    Prostě ses na to vykašlal a ne jen pár splátek, to bys měl navýšený dluh o 10-15k,

    Takže nevím, co jsi těch pár měsíců dělal, když jsi nebyl schopný ani brigádama to dohnat a vykašlal ses na to.
    Neměl jsi rezervy, což je zase tvá chyba.
    Že ani pak nevíš co kde máš zaplaceno, ok, stojí tě to peníze, takový je svět.

    A ano, TY to musíš tlačit, dluh je tvůj problém, to je normální.

    Navíc nechápu, proč ti nedali splátkový kalendář s nižšími částkami, že ty ses na to vykašlal tak na rok a neplatil vůbec "bo to nejde"?

    Nenapsal jsi jim, neplatil, nekomunikoval, rezervy neměl, o splátkový kalendář s nižšími částkami nežádal, dělal mrtvého brouka, na brigády a druhou třetí práci nechodil a teď tu píšeš, že ti tam něco zbylo...

    Se z toho pouč a příště buď neber dluhy, když nejsi schopen plnit své závazky a nebo řeš věci včas... Z 7k na 35k ti to nenaroste nezaplacením dvou splátek a i kdyby jo, je zase tvůj problém, že nečteš sankce...

  • 24. 2. 2020 18:51

    bez přezdívky

    Ano,dluh je můj problém. Ano,dluh jsem si způsobil sám. Ale já se bavím o formě vymáhání dluhů v České republice,která nemá nikde ve světě obdoby. A je likvidační. Díky výši škola čar a kouzel nákladů řízení. Každý študák zaplatí 35,000 z brigád ? Tak možná ten,co mu rodiče platí veškeré náklady,včetně jízdenky na autobus,ne student,který si vše platí sám.

    Prostě ses na to vykašlal a ne jen pár splátek, to bys měl navýšený dluh o 10-15k,

    No vždyť to říkám ze 7 na 35 k regulérní exekuce a 15 naskákalo vynecháním pár splátek, myslíte že jsem neposílal menší částku? posílal,ale když pošlete např.: 500,- protože víc nemůžete, a z toho jde 300,-Kč na úroky z úroků a na jistinu 200,-Kč to je jiná, a o tom je tady řeč.

    Prostě Adámek rozhodl, je to tak a hotovo :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).