Vlákno názorů k článku DUEL: Legalizace švarcsystému je dobrý nápad. Ne, je to cesta do pekel, říká druhý od P2010 - Vlastne ani jeden. Diru v penzijnim systemu hledejte zpet...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 8. 2014 10:53

    P2010 (neregistrovaný)

    Vlastne ani jeden.

    Diru v penzijnim systemu hledejte zpet v 90 letech, kdy byl tento jeste v prebytku. Ani jeden z dotazovanych nepoukazal na to, ze napriklad ve Velke Britanii jsou odvody zamestnancu vyrazne nizsi nez v CR (cca 4%), pritom nelze rict ze by tam byli vsichni duchodci po te zebraci.

    Strasit lidi ze v roce 2030 nebudou mit na duchod je smesne, kdyz v te dobe bude velmi pravdepodobne bud valka nebo cela EU skonci podobnou krizi jak USA na zacatku 19 stoleti.

    Zamestnanecky pomer je dnes prikladem naprosto nesvobodneho a nerovneho vztahu. Proto by mel byt oznacen za nelegalni a jediny legalni zpusob by mel byt naopak dnesni svarcsystem doplneny o volitelne pojisteni pro ty, kteri chteji simulovat zamestnanecke "vyhody" jako (pred)placena dovolena, vypovedni lhuta 2 mesice, zbytecna dochazka, zakaz prace pro vice subjektu soucasne ve stejnem oboru atd.

  • 8. 8. 2014 13:18

    czhunter (neregistrovaný)

    Moment, pokud vím, zaměstnanecký poměr je dobrovolný.

    A vzdát se (dobrovolně, bez nátlaku) svých práv je přeci svoboda, kterou musíš mít.
    Výměnou třeba za ochranu nebo "jistoty". Vždyť tento princip uznává i anarchokapita­lismus, což je nepochybně tvá modla.

  • 8. 8. 2014 13:27

    jehovista (neregistrovaný)

    "zaměstnanecký poměr je dobrovolný."
    Ano, dalsi moznosti jsou podnikat, nebo zebrat na socialce. Kdyz se ale rozhodnes, ze budes pro nekoho vykonavat nejakou cinnost za penize, tak mas ze zakona narizeno to delat s pracovni smlouvou.

  • 8. 8. 2014 17:01

    Komentar (neregistrovaný)

    Vite, co se tyce te Britanie tak tady to neni az tak jednoduche. Pokud jste statni zamestnanec tak vyse duchodu byla navazana na vysi vaseho platu. Ale to mam dojem konci, protoze to je drahe. Ovsem v soukrome sfere to je ovsem horsi. Maximalni duchod od statu se rovna socialni davce, kterou dostane i ten ktery neplatil. To je prubezny duchodovy system. Socialni stat totiz stoji penize, a pokud nechcte mit po ulicich haldy bezdomovcu tak se o ne nekdo musi postarat. A to zaplati stat. Takze neexistuje neco jako nesetril si, nebyl jsi zodpovedny tak ted umri hladem. Vzdycky to zaplati ti ostatni. Takze ten kdo neplati nic, nakonec jeste dostane. A to se vyplati! Navic ted (je to clekem novinka), ze kazda vetsi firma, musi platit svym zamestancum na soukromej duchod. Takze tady se duchody resi take. Uz dlouho, nebo mozna neustale.

    Proto prinutit lidi platit ma smysl, protoze az prijde na vec tak budou natahovat ruku nebo budou volit komunisty, kteri zotroci ty ostatni.

  • 9. 8. 2014 9:34

    XXL (neregistrovaný)

    Což o to, lidi by platili, ale důchody jsou stále osekávány, věk odchodu do důchodu se neustále odsouvá a dostat důchod v 75 letech? Kdo se toho dožije? Taky úprava na 35 povinně odpracovaných let je další okradení důchodců, protože dřív bylo povinných 25 a pak se pracovalo tzv. na procenta. Dále byla z důchodového zápočtu škrtnuta školní docházka. Takže 25 (ukončení studia na VŠ) + 35 = 60. Za to máte základní důchod nějakých 2.500 a teprve pak přijde na řadu výpočet procent. Úžasný způsob, jak okrást budoucí důchodce! Takže povinně plat státu, ale z toho nic moc nedostaneš, tak si ještě našetři, abys v důchod nechcípnul hlady.

  • 9. 8. 2014 15:37

    Jan Slanina

    Píšete nesmysly. Těch 35 let Vám zakládá kromě základní výměry (snad těch cca 2 500 Kč) ještě nárok na procentní výměru nějakých 52,5% z vyměřovacího základu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).