Hlavní navigace

Názor k článku Důchodci nebudou moci pracovat déle než 2 roky od Dědek - Dobrý den, ponechme stranou emoce, které nic neřeší. V naší...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 9. 2010 8:44

  Dědek (neregistrovaný) ---.kserver.cz

  Dobrý den,
  ponechme stranou emoce, které nic neřeší. V naší rodině řešíme souběžně probírané problémy, jak pracujícího důchodce, tak vysokoškolského studenta shánějícího jakoukoliv brigádu a taky otce mladé rodiny s dítětem a matkou na mateřské. Všichni s kvalifikací a chutí do práce, nečerpající žádné dávky od státu a jiné brebendy až na mateřskou.
  Nikdo z nás není poslanec, nepracuje ve státní správě či na manažerském postu. Nabídka pracovních míst kolem je žalostná. Přesto nelze sedět, fňukat a plivat kolem sebe jed. Aby rodina v dnešní době přežila, musí všichni držet spolu a snažit se pracovat a nečekat na dávky. Musí společně překonat období, kdy někdo z nás ne vlastní vinou přijde o práci nebo nedostane mzdu za už odvedenou práci. To je povídání na mnoho řádků a není podstatné pro tento problém.
  Podstata problému vám mnohým unikla..... pod rouškou různých výkladů se skrývá zásadní myšlenka, kterou mnozí přehlíží pro generační nevraživost......a to…co nejpohodlněji a dle zákona umožnit zaměstnavateli převést zaměstnance z pracovního poměru k zaměstnávání přes pracovní agentury. Zbaví se starostí o zaměstnance a to hlavní!!!!!!
  Při zaměstnávání přes pracovní agenturu nemusí pracovníkům proplácet dovolenou, nemocenskou, jakékoliv příplatky za práci v noci, o sobotách, nedělích a svátcích.
  A tady je v zákoně kouzelné slovíčko „může“ , ale „nemusí“ proplácet a to „nemusí“ se využívá velice důkladně. Takže vedle sebe na stejné prácl jsou zaměstnanci v pracovním poměru, se všemi výhodami dle zákoníku práce a zároveň pracovníci přes pracovní agenturu. Tito agenturní pracovníci nemají žádné s výše uvedených výhod, platí daň z příjmu 15% a nemají odpočitatelné položky, / ty se odečítají až při ročním vyúčtování daně/. Kolik jich o to z neznalosti požádá???? U studentů obzvlášť. Výsledkem je zcela veřejná diskriminace agenturních pracovníků schválená zákonem. Doufám, že jsem na něco nezapomněl a omlouvám se za možné chybičky v citaci.
  Závěrem jen to, že pokud chceme jako rodina přežít a nekrást a nečekat na dávky, musíme pracovat a brát práci jaká je, bez ohledu zda jsem důchodce, student či produktivní občan. Peníze na nájem, jídlo, vodu nám jako rodině nikdo nedá. Nepomůže si vyčítat ty jsi starý a ty mladý, kdo z nás sežene práci – pracuje. A to se velmi cíleně využívají různí filutové a zákony jim tímto nahrávají.
  A PAK ŘEŠME SKUTEČNOU A HLAVNĚ SKRYTOU DISKRIMINACI ZAMĚSTNANCŮ NA PRACOVIŠTÍCH V MEZÍCH PLATNÉHO ZÁKONA.
  Kde jsou pan Kocáb a jiní spravedliví????? Kolik je u nás lidí zaměstnaných přes pracovní agentury a pracující v nepřetržitých provozech, službách, o sobotách a nedělích, svátcích bez jakéhokoliv příplatku a náhrad viz zákoník práce??????? Tam kde jsou odbory je to možná trochu jinak. Ale ukažte mi u nás soukromníka, kde mají odbory. Proto u nových zákonů a úprav je dobré číst i to co je „drobným písmem“ někde dole a co nejvíce pocítí všichni bez ohledu, zda je důchodce, student nebo produktivní a zdatný. Každý z nás žije v nějaké rodině kde si musíme jeden druhého vážit a pomáhat si a jen doufat, že spravedlnost někdy zvítězí............

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).