Dlouhé.
Autorovi doporučuji se seznámit s počítáním úvěrů, hypoték, kde se definuje rok jako 360. Prostě aby se to lépe počítalo. Osobně na tom nevidím nic špatného. Protože bychom neměli skončit jen u přestupného roku jednou za 4 roky, ale výjimka je století a další výjimka je čtyřstoletí a i tak to nemáme přesně...
Chápu princip.
Osobně mi spíš vadí, že zákon mnohdy přímo či nepřímo nařizuje vyplácení po měsíci. A přitom každý kalendářní měsíc má jiný počet dnů, od 28 dnů po 31.
Když vám vadí jeden přestupný den, nevadí vám, že za dostanete stejný důchod, ať už je to únor nebo červenec?
A co prestupne sekundy? Pomyslel nekdo na prestupne sekundy? https://cs.wikipedia.org/wiki/P%C5%99estupn%C3%A1_sekunda
Roky 2015 a 2016 byly o sekundu delsi a duchodcum to nikdo neproplatil!!!
Takže při průměrném důchodu 14.427 Kč je ročně všem důchodcům dohromady ukradeno Modroptáky s Kalouskem
19.202 Kč, ano? Nevím, nevím, ale pochybuji, že by si dal někdo práci s tunelováním něčeho, aby z toho měl jen 19 tisíc ročně.
A když už počítáte každou sekundu a haléř, tak co tohle: Důchody se zaokrouhlují nahoru na celé koruny, takže 3,5 milionu důchodců dostane měsíčně navíc
1.750.000 Kč, což je 21 milionů ročně. (pro šťouraly: navíc
je zde ve významu znaménka plus, nikoliv něčeho, co si nezaslouží)
Jinak ta jedna sekunda dělá při průměrném důchodu asi 1/2 haléře.
Právě proto, že mají komentáře různou úroveň, někdo uvěří, že to myslíte vážně.
Jinak to máte těžké, v textu není znát intonace hlasu ani výraz v obličeji, takže pokud nepoužijete třeba smajlíky, tak to nemusí být poznat. Ironie a humor obecně je dost subjektivní a bylo by docela smutné, pokud by někdo očekával, že mají všichni stejný smysl pro humor
jako on sám.
6. 12. 2020, 12:45 editováno autorem komentáře
Nemyslím, že se jedná o chybu, ale o systémový způsob výpočtu, v souladu se zákonem: vždyť na příklad k a ž d ý bankovní měsíc má 30dní a dle toho se počítá úročení.
Samozřejmě je možné změnit zákon a způsob výpočtu - ovšem důležitější jsou dosazované hodnoty (procenta, uznané či neuznané dny, zohlednění zásluhovosti, a p.) než jednoduchá, společná formulka...
Mám za to, že té kritiky (a hodně zastaralé, neaktuální, protože problému valorizace důchodů nikoliv k 1. lednu kalendářního roku se věnoval Ústavní soud tak před rokem) důchodového systému bylo už dost. Opravdu moc. Je to fádní.
Každý nemůže mít všechno. Záleží na možnostech. Tak třeba ať v ČR je vyšší produktivita práce, bude více i na důchody.
No a co se děje? 29. únor je jednou za 4 roky. Takže jestli opravdu kvůli jednomu dni navíc někdo nevyjde. - Mimochodem je to totální blbost, novinářská vymyšlenina, protože důchod není denní dávka, ale měsíční, takže co to tu plácáte? Důchod je stejně vysoký na kalendářní měsíc o 28, 29, 30 i 31 dnech!!! - Tak ideální příležitost se postit, nežít konzumem a komercí. Společnost je rozežraná dost.
Jak můžete řešit 29. únor, když je to vlastně výhodné, ať má únor 28 nebo 29 dní??? Pořád je to méně dní, než má třeba leden - 31 nebo červen - 30. Takže na den v únoru o 28 i 29 dnech dostává důchodce více.