Hlavní navigace

Názory k článku Dopis do vlastních rukou jste převzali a potvrdili. Přesto může být prohlášen za nedoručený

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 5. 2019 16:52

  Luboš (neregistrovaný) ---.253.broadband13.iol.cz

  Ona ta věc má i druhou stránku věci:
  jak se k dopisu dostat, když ho pošta nechce vydat?
  Syn pracuje mimo místo bydliště a takové dopisy mu chodily. Protože byly do vlastních rukou, pošťačka nám je nemohla vydat. Vždy jsem ihned avizoval syna, sdělil číslo zásilky a on se snažil využít na internetu nabízenou službu doručení na náhradní poštu. Ovšem bezúspěšně, pošta tento jeho pokyn zcela a opakovaně ignorovala!
  Zásilka zůstala pokaždé uložená na naší poště a světe div se, po 10 dnech se objevila ve schránce. Teď už nevadilo, kdo si ji tam vyzvedne i bez podpisu!
  Při reklamaci pošta uznala, že se chyba stala na její straně a tím to skončilo.
  Asi při třetím takovém případu jsem se snažil telefonicky přimět manipulantku na přepážce, aby pokyn k přeposlání akceptovala. Milion výmluv, a kam že to chce poslat? A jak si to tam vyvedne? A na jakou adresu? Jo na poštu jako poste restante?
  Přitom vše bylo uvedené na internetu v jejich formuláři. Prostě neměla ani tušení, která bije a co s tím udělat!
  Hlavně, že stále zdražují.

 • 31. 5. 2019 16:36

  J. (neregistrovaný) ---.126.broadband5.iol.cz

  Zažil jsem úplně stejnou situaci, aplikace neumožnila přeposlat dopis na náhradní adresu do místa, kde se léčím a nezbylo než počkat, až ji pošta vhodila do schránky a potom mi ho manželka dovezla. České poště se vyhýbám, jak se dá.

 • 31. 5. 2019 10:59

  Ondřej (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  My jsme čekali na dopis o kterém jsme věděli že přijde. Ale nepřišel a pošta trvala na tom, že takový dopis nemá. Tak jsme si od odesílatele vyžádali podací číslo a na poště jím zamávali. A ejhle, pošta ho má vedený jako DORUČENÝ PŘED PÁR DNY. A zkuste to potom z pošty dostat, když vám tvrdí, že byl doručen. Na můj argument, že by museli mít ten ústřižek s podpisem, mi řekli že po deseti dnech ne. Jenže ono neuplynulo 10 dnů. Tak jsem tam dělal trochu vyrvál a dopis se našel zapadlý v tom jejicch bordelu. A teď si představte, že bych o dopisu předem nevěděl...

 • 31. 5. 2019 12:09

  Okradený (neregistrovaný) ---.ipv4.broadband.iol.cz

  Když jde o zásilku Kradastrálního úřadu o vyměřování pozemkových úprav, zaslanou do vlastních rukou zemřelé, tak ji pošta nevydá a prodejný geodet dělá, co si zlodějští sousedé navinšují. V našem případě víc než 700m2 na okraji krajského města v pr.....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).