Vlákno názorů k článku Do tří let by měl být průměrný plat 30 tisíc korun. Doženeme Německo? od FKus - Přece vše se odvíjí od produktivity práce a...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 6. 2012 13:56

    FKus (neregistrovaný)

    Přece vše se odvíjí od produktivity práce a ta zase od konkurenceschop­nosti a ta zase od podnikatelské aktivity a pracovitosti nás všech. Ve všem pokulháváme jak za Německem, tak i za dalšími ekonomikami, hlavně ve východní Asii. A náprava v nedohlednu. Takže článek považuji za zkreslený a tak na úrovni informace pro děti.

  • 7. 6. 2012 19:03

    Pavel (neregistrovaný)

    No no, jezdím pracovně do Německa každý rok a to pokulhávání nikde nevidím. Naše produktivita je srovnatelná a v některých sektorech dokonce mírně vyšší než v Německu. A to mluvím o Bavorsku. Produktivita ve východních zemích je tragická. A s třeba s tou Francií bych to nesrovnával. S těmi se můžeme měřit směle. Další země už neberu, tam už není co měřit, viz, třeba Řecko, Španělsko, Itálie a tak dále...A to východní země, to taky neberu. Až si budou platit stejná zdravotní a sociální zajištění jako my, budou na tom stejně. A až jejich vlády nebudou parazitovat na únicích za patenty a další věci.

  • 16. 6. 2012 7:35

    z? (neregistrovaný)

    S produktivitou je to těžké… Jak se počítá produktivita? Když mám dva zedníky, oba udělají stejný kus práce. Ten v ČR vydělá za hodinu 180 Kč, ten v DE 380 Kč, tak ten v DE je hnde produktivnější, ne?

  • 18. 6. 2012 7:06

    Pavel (neregistrovaný)

    No, ti dělníci udělají stejnou zeď (možná), ale s produktivitou souvisí i věci, které vidět nejsou. Třeba to, že u nás na každého produktivního pracovníka připadá téměř jeden pracovník režijní, aby zvládl splnit veškerou státní buzeraci, které jsou firmy a podnikatelé vystaveni. V Německu je ten počet nutných režijních pracovníků zhruba desetinový. Když to přepočítáte, tak vám pak vyjde, proč má u nás dělník polovic.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).