Hlavní navigace

Názor k článku Do kdy se počítají úroky z prodlení, když dluh platíte exekutorovi? od belo - Nemůžu si pomoct, ale tuto formu vymáhání dluhů...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 19. 11. 2014 10:30

  belo (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Nemůžu si pomoct, ale tuto formu vymáhání dluhů prostřednictvím soukromých exekutorů bych zrušil, a to píšu jako věřitel. Nemám zkušenosti z 90. let, kdy dluhy vymáhaly soudy, ale zato mám bohatou zkušenost z posledních 5-7 let, co podnikám a několik dluhů jsem vysoudil a dal k exekuci.
  Poslední dobou hodně narůstá byrokracie - uvedu příklad - žádost o exekuci musíte podat konkrétnímu exekutorovi (lze si vybrat), ale ten žádost musí nejprve přeposlat soudu - a to je kámen úrazu, soud má ze zákona nařídit exekuci do 30 dnů, ale většinou mu to trvá 3-6 měsíců (moje reálné zkušenosti). Pak dlouho trvá, než exekutor vydá první exekuční příkazy - já třeba čekal půl roku. Takže od podání mé žádosti trvá třeba rok, než exekutor začne vůbec něco dělat. Vyzkoušel jsem už 3 exekutory (dva pražské, jednoho brněnského). Navíc všichni exekutoři nutí podepsat smlouvu a požadují předem zaplatit zálohu cca 7-8 tisíc plus smluvní odměny (byť třeba nic nevymůžou). Když smlouvu nepodepíšete, nehnou prstem (já smlouvy ani v jednom případě nepodepsal, možná to je důvod, proč se exekuce táhne). Jenže náklady, resp. zálohu zaplatit musíte - exekutor vydá příkaz a když zálohu odmítnu, spadnu sám do exekuce :-))
  Jsem zvědavý na teritorialitu... Jsou okresy, kde exekutoři vůbec nejsou (např. Louny).

  Vyzkoušeli jsme soudní exekuce, soukromé exekuce, oba způsoby se neosvědčily. Stálo by za to vyzkoušet opět něco nového - vpodstatě už zůstává jen model správního úřadu, kdy dluhy vymáhá přímo stát (správní úřad s pobočkami v okresních městech).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).