Hlavní navigace

Názor k článku Radoslav Szücs, Diners Club: Naše služby výrazně převyšují služby konkurence (rozhovor) od Těžká doba pro Diners. - Měl jsem Diners rád, asi před 7 lety...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 6. 2012 15:28

  Těžká doba pro Diners. (neregistrovaný) ---.digitalniservis.cz

  Měl jsem Diners rád, asi před 7 lety jsem si jej pořídil z několika důvodů.

  1. Odlišení se od ostatních, zlatou kartu už měl pomalu každý.

  2. Pojištění s vysokým krytím. Za zajímavý peníz se k němu dalo dokoupit i další úrazové bez zkoumání zdravotního stavu.

  3. Letištní salónky. Nebyl jsem v nich 10 minut, ale reálně jsem je používal. Hodně cestuji na konference, pracuji v akadmické sféře a v IT.

  4. Líbila se mi možnost zaslání karty zdarma, kdybych byl v problémech

  5. Sbíral jsem body na programu OK Plus od ČSA.

  6. Nemusel jsem myslet na splácení, vše se inkasovalo samo a bez úroků.

  Před dvěma lety jsem Diners zrušil. Sice mi ho bylo trošku líto, ale za tu dobu se situace změnila a já zjistil, že platím hodně peněz za málo služeb.

  1. Nepotřebuji se odlišovat, do 5* hotelů nejezdím, spím v normálnlích 3* hotelech, motelech a apartmánech, kde je jim jedno, s jakou kartou platím, hlavně že je krytá. V Kauflandu rozdíl mezi Diners a Maestro nepoznají, buď zaplatím, nebo ne. S Dinersem se mi naopak stávalo, že jsem nezaplatil, pro hotovost jsem musel hledat bankomat spřátelené banky.

  2. Moje banka Citibank mi nabídla debetní kartu k účtu, kde mám pojištění na 3 mil. Kč. To je pro mě dostatečný limit. Ještě mám účet u KB, tam je další limit 1,5 milionu.

  3. Od Citibank mohu využívat letištní salónek v Praze, grátis. To mi stačí, protože s Dinersem bylo využití salónků v Evropě stejně problematické. Typicky v situaci, kdy letadlo letí z letiště A a salónek je na letišti B v jednom stejném městě.

  4. Kartu zdarma mi pošle i moje banka. A hlavně s ní mohu platit opravdu všude a vybírat z bankomatů bez poplatku.

  5. S ČSA do jde z kopce a já s nimi postupně přestal létat. Poslední kapkou byla jejich letošní drastická změna v OK plus. Jen si vyberu míle a hurá pryč. Dnes je mi jedno s kým letím. Důležité je, kam letí a za kolik. A ty body? Tragédie. Platil jsem Dinersem snad vše, co šlo a dostal jsem pár usmolených bodíků do OK Plus v jakémsi šíleném konverzním poměru 1:5 nebo tak nějak. Teď nákupy platím kreditkouu a mám reálně 2 % zpět.

  6. Mám ještě kreditku od Citibank, mám na ní nastavené 100% inkaso, takže na nic nemusím myslet. Ještě jsem za ni neplatil ani korunu.

  A ještě se mi líbí, že u té debetní karty mám asistenční službu zdarma. Takže když potřebuji objednat ubytování v místě, kde to neznám a za rozumnou cenu (třeba do 100 eur), tak mi to zajistí a zadarmo. To mi Diners nikdy nedal.

  Když jsem si porovnal, co mám za nějakých 4000 ročně u Diners a co mi dá banka, tak ten pocit odlišnosti mi za ty peníze nestál. A jak teď píšu příspěvek a dívám se na web Diners, tak cenu výrazně snížili na nějakých 2500 ročně. To už je lepší, ale v nabídce, kterou mám u Citi, to nebstojí. A to ani kdybych za to musel platit - a neplatím - protože s Mastercardem jsem ještě neměl potíže kde zaplatit (snad s výjimkou Alp).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).