Hlavní navigace

Názory k článku Desetník: utrácet, dokud je čas

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 29. 9. 2003 21:29

  trader (neregistrovaný)
  Carpe Diem se již dávno stalo stylem života současné generace. Žádná odpovědnost - nač si tím lámat hlavu, když stát to vždy za všechny, kdo něco zkazili, postavil a vrátil jim peníze (kampeličky a spol, vyšší peněžní náhrady u zkrachovalých bank atd.).

  Takže dnes platí "všichni se mají dobře a nikdo nemaká", počínaje státními (a tím myslím vládní) úředníky a konče obyčejnými zaměstnanci (typu sekretářka, řidič atd.). Půjčky se na lidi hrnou a nikdo se nezamýšlí nad tím, že koruna může jít brzy do šílené vývrtky jestliže bude státní dluh tak šíleně narůstat, že inflace může začít stoupat, stejně tak i úroky. A pak najednou lidé prozří a zjistí, že dluží kam se podívají a půjdou protestovat, jak je ten stát zase neochránil. A to že to bylo jejich vlastní rozhodnutí ? To už přeci není důležité.

  Je to zamotaný kruh. On totiž stát svou sociální politikou a politikou "dáme každému kdo nechce makat tolik peněz aby se měl alespoň stejně dobře jako ten pracovitý a pro jistotu tomu pracovitému ty peníze sebereme, abychom na to všechno měli" tento typ chování podporuje.

  Nechci sýčkovat, možná se to nebude tak brzy, ale ta ekonomická vývrtka dříve či později přijde. Nevím zda si lidé ještě pamatují, když byly úroky okolo 30ti procent měsíčně (není to zas až tak dávno). Jak by pak spláceli své dluhy ?

  Tolik jenom moje skromné soukromé názory, snad se nad nimi někdo zamyslí....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).