Kdesi jsem četl tento titulek, snad na nějakém nádraží. Inkarta za 990 Kč je maso a věčná zpoždění vlaků už mě také nebaví. Jenže jsem z Olomouce a moc na výběr nemám, buď jet autem po zarvané D1 nebo přes zapráskanou silnici na Hradec. Obojí z bláta do louže, ale vlak alespoň jede.
Docela mě loni nadvezdlo, když jsme s manželkou jeli v Německu vlakem a neplatili jsme za dítě (pro ně je to samozřejmost). U nás se samozřejmě zase platí. Takže asi tak.
A s politikou je to podobné. Z bláta to louže, není si z čeho vybírat. :-(
Jde o to, co pokládáte za okrádání. Pokud bere za okrádání placení dětí ve vlaku, tak to beru za projev komunismu. To se na mě nemůžete zlobit. Určitě také bere za okrádání, narovnání daní vícevydělávajícím aneb ať žije proletariát, smrt plutokracii.
Okrádání je např. platit u lékaře poplatky, aniž bych byl simulantem nebo pokud mne doktor posílá neustále na nová a nová vyšetření a já platím a platím. Rovněž tak chroničtí pacienti musí neustále platit.
Pokud tankuji u čerpačky benzin za 30,90 a on by měl stát dle vývoje kurzu koruny a dle poklesu ceny ropy na trzích 25,90.
Pokud si koupím u Vietnamců kus hadru na 2 stovky a kamenný obchod mi ten samý šunt prodá za 5 stovek, je to taky okrádání.
Pokud si kupuji kus uzeniny a ona se zkládá místo z masa ze separátu, soji, barviv, zvyýrazňovačů chuti, nastavovačů hmoty a dalších rakovinotvorných éček, je to taky okrádání.
Pokud mi v hospodě nedotočí pivo na míru nebo kus bílé hmoty, která neviděla mléko, vydávají za smažený "sýr", je to také okrádání.
Pokud mi banka účtuje poplatek několika korun za příchozí platbu, ačkoliv ČNB platí v řádu haléřů, je to také okrádání.
Pokud mám uložené peníze úročeny 1 % a banky půjčují za 18%, je to také okrádání.
Atd. atd.
Novorozenec taky platil stravu v nemocnici, přestože byl plně kojen. Stravu tam platíte, i když jste na kapačkách. Nebo že byste si v kapačkách mohl vybrat příchuť řízek s bramborovou kaší nebo vepřo knedlo zelo?
Těch 60 Kč snad není pouze za jídlo. Nechápu proč to takto marginalizujete. Každé dítě má samozřejmně svou postel (klecové lůžko) a určitě je tam více péče než za jednotlivce. Vůbec nepochybuji o tom, že se doma za 60 Kč nenajíte, nevyspíte, neprosvítíte a neprotopíte. Je to naprosto směšná částka. Btw. ta kapačka určitě přijde nemocnici na víc než obyčejné knedlo, zelo, vepřo nebo řízek. Výběr příchutě v případě intravenózní výživy je zcela irelevantní - to snad chápe i malé děcko. Zkuste používat trochu méně demagogie a více "opravdových" argumentů...
Rozhodně nejsem příznivcem absurdní podpory lidí ležících v nemocnicích, kteří šetří, byť někdy ne zcela dobrovolně, náklady na provoz domácnosti. Lidé by se určitě měli podílet na nákladech hospitalizace a možná mnohem více.
Mnozí lidé, zvláště pak důchodci, jsou schopni a musí vyžít i za nižší částku než 60 CZK denně. Samozřejmě nesmíme počítat práci strávenou při vlastní přípravě jídla.
Občanovi rovněž nikdo neodpáře platby nájemného či topení, takže občan platí jak doma, tak v nemocnici, čili tvrdit že "šetří, byť někdy ne zcela dobrovolně, náklady na provoz domácnosti" je naprostá demagogie z vaší strany. S paní Jarmilou se nedá než souhlasit!
"podílet na nákladech hospitalizace a možná mnohem více" - ale od toho platí nemalé povinné pojištění a daně, aby si v případě nemoci nemuseli platit péči. Zachvíli by nějaký vykutálenec mohl přijít s tím, ať platíme personálu část mzdy nebo amortizaci přístrojů ... A dostupnost lékařské péče pro široké masyby šla ještě více "do kytek"
Částky 30 / 60 / 90 jsou směšné pro ty, co hodně vydělávají. Ale vžijte se do 8-10ti tisícového důchodu, jak musíte každou korunu obrátit, než ji za něco vydáte.
Ukažte mi ty davy lidí, co žijí za 60 Kč měsíčně! Bavme se prosím o reálných lidech. Btw. přesně tento typ lidí (většinou žumpa) se může přihlásit na úřadu a nemusí platit žádné poplatky. To, že jsou liní zajít i na úřad je neomlouvá.
Jinak dovolte abych se pousmál nad vaším hodnocením mé údajné demagogie. Pokud nejste doma, tak určitě topíte na plné koule. Já pokud nejsem doma, tak prostě netopím, nesvítím, nevařím.
Pane, já jsem pro to aby se snížili právě ty povinné, naprosto neproporcionální příspěvky a zavedla větší míra spoluúčasti. Za rok bych ušetřil desetitíce a nemusel bych Vám platit vytápění domu v době, kdy si ležíte v nemocnici.
Já mám třeba rodiče, kterým po zaplacení nákladů spojených s bydlením opravdu mnoho nezbývá a každou zbylou korunu 3x obrátí než ji vydají.
A třeba jejich spoluvrstevníci v domovech důchodců či léčebnách po zaplacení "ubytovného" nezbývá na jakékoliv útraty včetně poplatků zdravotníkům a lékárnám, doplatky na léky. Tohle nikdo nedopočítal. Chtělo by to, abyste se vy i p. Nečas nebo Julínek vrátili zpátky na zem.
Pokud někdo leží v nemocnici, těžko si ztlumí topení, aby mu byt vymrzl a pak jej nevytopí na uspokojivvou teplotu ani za týden. Nájem vám taky běží...
Mofo ja MBA (mladý, blbý, ambiciózní) a aby byl IN, tak si vzal hypotéku.
Mofo prostě nepochopí, že existují lidi, kteří se nechtějí na celý život zadlužit a kteří se nechtějí starat o vlastní barák, protože na to třeba nemají buňky nebo schopnosti nebo jsou na to staří nebo pro to prostě mají svůj důvod. Takže bydlí v pronájmu (třeba i v tom kritizovaném regulovaném, kde už 20 let po pádu komunistů čekají na jeho zrušení, leč modří se k tomu nemají a vymlouvají se na kdejaké překážky. Jak dlouho se ještě budeme vymlouvat na komunisty? Ještě dalších 20 let?) a řádně platí nájem. Proto ale nejsou méněcenní.
Komu by se ty nájemní byty pronajímaly, kdyby neexistovali nájemníci?
Milý Mofo, když už počítáte ty peníze, tak počítejte se mnou, teď to máme v rodině in natura. teta (82) byla až do letošního jara relativně zdravá, leč hodně málo mobilní. Lékaž odmítal návštěvy doma, že na to nemá fondy (přitom její předešlá lékařka, která k 1.1.2008 odešla do důchodu, své pacienty doma navštěvovala. To šlo. Dneska to nejde). Pokud berete léky, MUSÍTE chodit na kontroly a léky jsou vám případně změněny, upraveno dávkování atd. Protože ji nikdo nekontroloval, skončila v květnu na tři měsíce v nemocnici, teď už je tam znovu. V nemocnici se zhrozili, jak to, že člověka, který bere léky na ředění krve, lékař víc než půl roku neviděl. Tak je na kapačkách. Jo, podle vašeho názoru je to nejlepší řešení...
Co je teda podle vás levnější? Návštěva lékaře u imobilního (a dneska, po operaci už i inkontinentního) pacienta doma nebo jeho dlouhodobý pobyt ve špitále?