Hlavní navigace

Názory k článku Daňové trestní delikty: Tleskat či „americky“ trestat?

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 25. 12. 2012 11:27

  bez přezdívky

  Zajímavá myšlenka v článku, v hlavě se mi vždy vybaví politik. Ale nejen u nich byl klidně pro, aby takto "obecně prospěšná práce" osoba vykonávala, ale na hodinu/den je to málo. Týden by už byl vhodnější.

 • 25. 12. 2012 11:34

  MoB (neregistrovaný) 93.187.107.---

  Každý sám za sebe, ale fakt je, že s narůstající mírou státní buzerace, zvyšování daní bez viditelného efektu na výkon státní správy, prostě BUDE narůstat počet lidí, u nichž to překročí určitou jejich hranici.
  Alternativní tresty toho typu, o kterých je článek, s tím asi nic neudělají... jakkoliv jsou humorné a svým způsobem by mohly být i účinné. Ale ne u nás, kde pořád och*at státní aparát je spíš vnímáno kladně.
  Takže smolík.

 • 27. 12. 2012 22:29

  Anonym (neregistrovaný) ---.vslesy.cz

  Daně z příjmu a eventuálně DPH krátí skoro všichni.
  Jen si vemte kolik restaurací není plátcem DPH a přitom musí mít obraty mnoho tisíc za den (a tím pádem obrat přes 1M ročně). Pokud chcete doklad, koukají se na vás jako na vraha. Totéž v menším ubytovací služby, různé penziony, řemeslníci, večerky, apod.
  Další kategorií je švarc systém. Stovky tisíc lidí dělají tutéž práci jako zaměstnanci, ale platí poloviční daně a odvody....

  K efektivitě státu - není ideální, ale co efektivita občanů? Kolik stovek tisíc lidí každý den uzavře nevýhodné smlouvy - životní pojistky, výhodné tarify mobilních operátorů, výhodné balíčky vedení běžného účtu v bance, akční nabídky v supermarketech, apod.? Co stovky tisíc lidí v exekučním řízení? Domnívám se, že běžní lidé se nechávají okrádat nevýhodnými smlouvami mnohem více než stát, který kdyby podobně hospodařil, by už dávno zkrachoval.

  Samotnou kategorií jsou různé "dávky". Ale zdaleka se to netýká jen jisté menšiny. Běžně někteří středoškoláci nebo vysokoškoláci rok pracují a půl roku jsou na prácáku. Samozřejmě v tu dobu pracují nebo podnikají na někoho jiného...

  Tito lidé budou hodiny nadávat nad ukradenou svou peněženkou, ale že způsobili mnohem větší škodu státu už vůbec neberou v potaz.

  Přitom možnost, jak by stát mohl podobnému zabránit je vcelku jednoduchá - zásluhovost. Například všechny podpory v nezaměstnanosti odečíst od budoucího důchodu. Od určité výše odvedených daní poskytnou více služeb občanům - např. veřejná doprava zdarma, nulové poplatky u lékaře, dálniční známky zdarma. Proč má někdo platit 30 korun u doktora, když zaplatil v posledních letech stovky tisíc na pojištění? Neměl by mít VIP péči?
  Určitě by to mnoho lidí motivovalo. Dnes je ale situace taková, že člověk, co 30 let pracoval a přijde poprvé na pracák, je na tom stejně jako ten co pracuje rok...

 • 29. 12. 2012 14:31

  P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Nejak mi tam schazi jedna vec, totiz ze "stat" trvale rozkrada vetsinu vybranych penez na danich a pokud si pamatuji, tak zatim jediny odsouzeny politik byl Ivo Svoboda (a to slo jeste o zcela smesnou castku v porovnani s tim co rozkradli jini).

  Veskere ty vytky o tom jak "dane krati skoro vsichni", coz je stejne nesmysl, jsou zbytecne dokud nebude videt snaha resit vyse uvedeny problem.

 • 31. 12. 2012 1:48

  Damanndys (neregistrovaný) 213.155.252.---

  Myslíte si, že v příštím roce stát vybere na DPH více peněz? Každý si na tuto otázku může odpovědět sám a každý si může příjem "vylepšit". No nic, kšefty mě jaksi nejdou, nebudu raději rejpat do vosího hnízda...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).