Hlavní navigace

Čtvrtek ve znamení klidu

Jiří Škop

Riziková aktiva během středy a čtvrtečního dopoledne zaznamenávala ztráty, včera odpoledne je již korigovala a dnešní den byl ve znamení klidu.

Česká koruna dnes měla mírnou tendenci oslabovat, odpoledne se však vrátila na ranní úrovně okolo 27,80 CZK/EUR (nejvyšší mezibankovní obchod dle agentury Reuters proběhl za 27,86 CZK/EUR). Klid byl i na okolních regionálních měnách, maďarský forint si vůči euru dokonce připsal 0,3 %.

Dnes jsme se z domácí ekonomiky nedočkali žádných zajímavých indikátorů. Zítra však bude zveřejněna míra nezaměstnanosti za červenec. Pro vývoj na trzích však bude daleko důležitější vývoj okolo Ruska a Ukrajiny.

cestovko

Situace na trhu práce se zlepšuje, konkrétně se to týká míry nezaměstnanosti. Podíl nezaměstnaných na úřadu práce se již od začátku letošního roku do června snížil o 0,24 pb (SA) a tento trend by měl pokračovat i v nadcházejících měsících. V červenci očekáváme pokles sezónně očištěné míry nezaměstnanosti ze 7,74 % na 7,71 %. Bez sezónního očištění by se pak podíl nezaměstnaných měl zvýšit ze 7,4 % na 7,5 %. Během léta totiž na pracovní trh vstupují absolventi, což má až do září negativní dopad na sezónnost.

Česká swapová výnosová křivka ve čtvrtek žádných výrazných změn nedoznala.

Našli jste v článku chybu?