Hlavní navigace

Čtvrtek přinesl na trhy nervozitu

13. 12. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dnešní obchodní seance byla v úvodních hodinách ve znamení nervozity. Co k ní přispělo?

Dnešní obchodní seance byla v úvodních hodinách ve znamení nervozity. Té pomohl i včerejší projev předsedy FEDu Bena Bernankeho, který dle očekávání navýšil QE3 o 45 mld. USD od ledna, ale zároveň řekl, že tyto stimuly FEDu nepřeváží případný pád z fiskálního útesu. Index DAX tak během dne odepisoval přes 0,5%, ale v současných chvílích se po lepších makrodatech ze zámoří drží poblíž včerejšího závěru na hodnotě 7.605 bodů.

Nejvíce dnes ztrácely akcie Deutsche Bank, která vydala profit warning na 4Q a v průběhu dne tak oslabovala až o 3%. V současných chvílích se drží 1,5 % v záporu, na ceně 33,75 EUR. Daří se naopak akciím Lufthansy, které posilují o 1,6 % a obchodují se na ceně 13,9 EUR.

Účto_tip_změny21

Index PX pražské burzy se dnes udržel nad hodnotou 1.000 bodů a uzavíral obchodování na hodnotě 1.002,18 bodu. Objem obchodů byl opět podprůměrný a očekávaný vstup zahraničních investorů po přechodu na platformu Xetra se prozatím zdá jako naivní sen.

Zítra nás čekají data ohledně nezaměstnanosti v Eurozóně, průmyslová produkce v USA a index nákupních manažerů v Číně dle HSBC. Trh bude dle mého názoru tyto data ostražitě sledovat, a je možné, že se dočkáme zvýšené volatility.

Autor článku

Autor pracuje jako makléř ve společnosti Cyrrus
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).