Hlavní navigace

Názory k článku Co vám vrcholné soudy poradily na obranu před obstrukcemi zaměstnavatele?

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 6. 2018 9:01

  yarda (neregistrovaný) 188.75.129.---

  To jsou zase moudra.
  Mne něco takového taky postihlo, soudruh majitel si mne pozval do kanceláře, předložil mi dohodu o okamžitém ukončení pracovního poměru a doporučil mi, abych ji podepsal, jinak si něco vymyslí, aby mne mohl vyhodit pro hrubé porušení pracovní kázně. Tak jsem to podepsal, napadlo mne, že když budu hledat jiné zaměstnání, tak by asi nebylo dobré, pokud by se případný nový zaměstnavatel dozvěděl, proč jsem v téhle firmě skončil. A že by se to dozvědět mohl není vyloučeno, doneslo se mi, že zaměstnavatelé si mezi sebou podobné informace poskytují (co na to asi říká směrnice GoDoPRdele?).
  Tohle v té Bohu milé firmě nebylo nic výjimečného, údajně jeden co ho to taky postihlo si to jednání nahrál, pohrozil právními kroky a soudruh majitel se mu vysmál, ať to klidně zkusí, on že má všude známé.

  BTW: S mou pracovní kázní to asi nebylo tak špatné. Když firma, kde jsem se uchytil šla pod kytičky a já jsem zase něco hledal, do té firmy kde se se mnou tak přátelsky (samozřejmě bez odstupného) rozloučili se to nějak doneslo, dostal jsem neoficiální nabídku, zda bych se nechtěl vrátit, nic jiného se mi zrovna nenabízelo, tak jsem se vrátil a vydržel jsem tam až do důchodu.

  Holt někteří páni mají chování řeznického psa.

 • 27. 6. 2018 21:07

  cecilie (neregistrovaný) ---.inext.cz

  v mém blízkém okolí žije (po rakovině)člověk,kte­rého propustil Albert po dohodě(se zpětnou platností)a bez nároku na odstupné....tak nějak spoléhali,že tak nemocný člověk,který dostal na dva roky invalidní důchod pro tuto nemoc-asi bude mít jiné starosti a ani nebude mít sílu se s nimi hádat....humus největší!!!!Ale za těmito lidmi by měl někdo stát a dohlížet na zaměstnavatele,jes­tli se nechová k zaměstnancům jak ten nejhorší zmetek.....a kupodivu-není to ani Inspektorát príce ani odbory....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).