Hlavní navigace

Názory k článku Co když odnosíte dítě jinému páru, ale pak si to rozmyslíte?

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 7. 2020 8:35

  bez přezdívky

  V článku se řeší různé aspekty. Co jsem slyšela, dělá se to tak, že muž poskytne spermie a žena otěhotní. Po porodu se o dítě starat nechce, tudíž soud přiřkne dítě druhému z rodičů, tedy otci. Potud je všechno v pořádku. Bavíme se ale pořád o dítěti ZDRAVÉM! Co ale v okamžiku, kdy se i přes všechnu péči (výživa náhradní matky v těhotenství, ta tedy po tuto dobu nekouří, nepije, nefetuje a podstoupí veškerá lékařská vyšetření) narodí dítě nějakým způsobem postižené? Toto žádná smlouva neřeší, bude ho nová rodina dítěte za takových podmínek vůbec chtít?

 • 10. 7. 2020 9:13

  cziss

  Já osobně bych možnost náhradního mateřství úplně zakázal, v tom smyslu, že bych neposkytl legální rámec nějakému "náhradnímu mateřství". Otcem dítěte by měl být ten, kdo poskytl genetický materiál. Matkou taktéž. Možnost porodit cizí dítě vložením vajíčka do matky bych zakázal, resp. nelegalizoval.

  Proč přivádět na svět nového člověka, když to nejde "normální" cestou, když tu bohužel máme tolik dětí k adopci. Není snad lepší pomoci životu, který už existuje a jeho vlastní rodiče o něj nemají zájem, nebo si jej nemohou nechat? Neměli by raději dostat šanci tyto děti?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).