Hlavní navigace

Názory k článku Co dostanete k povinnému ručení

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 11. 2002 10:46

  AMA (neregistrovaný)

  Vzhledem k tomu, že pracuji v pojišťovnictví, vidím, že Měšec je mnohdy ve svých hodnoceních tendenčí a tento článek to potvrzuje. Zcela vynechal Pojišťovnu České spořitelny, která patří k největším pojišťovnám na trhu a její postavení a podmínky -základní jmění (3. největší!!), bonusy 25% po třech letech, limity plnění automaticky 50/50 mil. Kč, rozsáhlé asistenční služby patří ke špičce. Připadá mi to jako (ne)placená reklama některých menších pojišťoven, jejichž postavení i podmínky neodpovídají tomu nejlepšímu na našem trhu.

 • 8. 11. 2002 12:49

  Michal (neregistrovaný)

  Co prosím znamená to, že je Měšec tendenční? Omlouvám se za svoji neomalenost, ale příliš tomu nerozumím. Mně se naopak líbí, že není JENOM o těch velkých.

 • 8. 11. 2002 13:53

  mad (neregistrovaný)

  Souhlasím s názorem, že článek je tendenční.Když někdo napíše, že je od ČPP nezodpovědné, že nenavýšila sazby, a přitom např.pojišťovna ČS systémem bonusů je pod sazbami ČPP( a bonusy má velká většina řidičů ) , je tento článek přinejmenším napsán neprofesionálně.

 • 8. 11. 2002 16:19

  Mirek Horáček (neregistrovaný)

  Tak to tedy ne. Tady mícháte něco, co se prostě míchat nedá. Pokud některá pojišťovna poskytne bonus za dlouhodobě BEZŠKODNÍ průběh, tak na tom není nic špatného. Podstatně významnějším faktorem u nákladů na pojistná plnění povinného ručení je rizikovost řidiče. Náklady na méně rizikové řidiče jsou nižší než na ty více rizikové. Proto taky pojišťovna bonusy poskytuje, aby klienty mohla rozdělit do jednotlivých rizikových skupin. Pokud pojišťovna najde natolik nízkorizikovou skupinu řidičů, že jim nabídne 50 % slevu, není na tom nic špatného. Pokud ale pojišťovna nabídne podseknuté sazby všem, to je nezodpovědné. Ten rozdíl je obrovský!

 • 16. 11. 2002 1:00

  ZIL (neregistrovaný)

  1, Tažení proti ČPP je i dle mého názoru tendenční.

  2, PARAMETRY POJISTNÉ SMLOUVY NA POVINNÉ RUČENÍ !!!
  Což alespoň naformulovat, o co by se mohlo jednat ? O příspěvek na technickou kontrolu ? S Vámi je teda sranda ... :-)

  3, Pokud si mohu splnit svou povinnost povinného ručení za menší peníz, udělám to. Udělám to proto, že mám svůj názor a zdejší články o neserióznosti ČPP ho nijak neovlivnily. Místo argumentů proč je příznivá cena ze strany ČPP neseriózní a jak se mne to konkrétně dotkne, se prezentují spíš přání konkurečních pojišťoven. Úvahy o tom, že levná pojišťovna má pomalou likvidaci přeskočme, protože nejsou pravdivé.

  4, Pokud je postup ČPP nezdravý, nechť zakročí dozorový orgán Ministerstva financí. Stávající diskreditace ČPP mi připomíná klon gottwaldovského " Pojišťovnictví si rozvracet nedáme" :-(

  5, Tento článek není přímluvou za ČPP. Je přímluvou za odbornost tohoto vcelku zajímavého serveru.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).