Hlavní navigace

Názor k článku Desetník: Chcete si koupit byt za erární peníze? Staňte se politikem od anonym - Co se týče bezplatných výpisů z účtů, tak...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 7. 7. 2009 9:09

  anonymní
  Co se týče bezplatných výpisů z účtů, tak ty už tady byly. Klient platil "jen" poštovné. Takže banky budou moci asi v této praxi pokračovat, jen bude-li poštovné např. 10 CZK, nebudou moci účtovat 20 CZK. Jako absurdní mi připadá platit si za výpis, který si udělá sám klient z elektronického bankovnictví.

  Domnívám se, že by všichni zaměstanci měli být postaveni na stejnou roveň. Tzn., že náklady či příspěvky za oblečení, stravování či bydlení by měly být hrazeny všem, tedy nejen papalášům. V tomto směru se asi málo ví o 10ti tisícovém příspěvku na bydlení pro vojáky (pokladní v SM nepotřebuje nikde bydlet?) nebo marodění uniformovaných státních zaměstnanců za plný plat (úřednice na sociálce může marodit, ale 3 první dny zdarma, poté za zredukovanou almužnu, takže "v čistém" to dělá propad několik tisíc za měsíc).
  Co se týče "vyúčtovatelných" nákladů, asi všichni podnikatelé vědí, jak na daňovou optimalizaci, čili dávat do nákladů i to, co s podnikáním nesouvisí. Zrovna tak postupují poslanci či senátoři. Sehnat papír od někoho na něco není žádný problém.

  Budu-li brát náhrady např. 15 tisíc měsíčně, mile rád z nich budu hradit např. hypotéku, na kterou z běžných příjmů bohužel nemám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).