V ekonomikách s pádivou inflací (dvojcifernou) to platí. To však není případ Polska, kde hraje vliv mnohem více proměnných. Polská centrální banka také podniká rozumnou měnovou politiku a nejspíše nelze očekávat ani v tom nejdelším spořícím horizontu na termínovaných účtech nějaké výraznější znehodnocení zlotého. Navíc se jedná o zdravou ekonomiku, která nás úspěšné dohání.
Mýlíte se pane. Doporučuji Vám jakoukoli základní učebnici mezinárodní ekonomie. Na velikosti inflace to samozřejmě vůbec nesouvisí. Nepředpokládám, že byste věděl o polské ekonomice víc než já, tedy pouze to, co se oba dočteme v novinách, tak s Vámi o jejím stavu diskutovat nebudu. Nicméně další posilování koruny je mimo jiné i díky paritě úrokových sazeb nevyhnutelné a atraktivní úrokové sazby se tak rázem rozplývají. A zdravá měnová politika, pokud tedy v Polsku zdravá je (netuším), klidně může znamenat cílené znehodnocování kurzu, tedy ještě silnější, než odpovídá paritě úrokových sazeb.
Mějte prosím na vědomí, že mnoho čtenářů tohoto serveru nemá o ekonomické teorii potuchy a mohli by informacím, které prezentujete jako odborník, věřit a vsadit na ně své peníze. Bylo by proto vhodné buď přiznat bulvární barvu, nebo své soudy vážit více.
Dobrý den, pokud jste si článek přečetl podrobněji, mohl jste všimnout, že onen 9% úrok je u termín. vkladu na 2 měsíce. Věřím, že se může stát cokoliv, ale obrovské zhodnocení zlotého vůči koruně v tomto termínu je skutečně vysoce nepravděpodobné. Spíše to vypadá, že znehodnotí koruna. Jak říkám, ekonomická teorie je jedna věc, většinou je však obtížně aplikovatelná do reálné ekonomické praxe.