Hlavní navigace

Chcete být milionářem? Hrajte o milióny na mobilu!

26. 3. 2001
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Přestalo vás už bavit střádání korunek na věčně hubené bankovní konto? Už jste mockrát volali do televizní soutěže Chcete být milionářem? a nikdy jste nebyli vybráni? Teď máte konečně šanci! Eurotel přichází s obdobu hry Chcete být milionářem? upravenou pro mobilní telefony.

Peníze se dají vydělat mnoha způsoby. Můžete poctivě pracovat a pečlivě spořit na nízký úrok vašeho běžného účtu – to ale většinou moc nezbohatnete a když už zbohatnete, tak pomalu a postupně. Také můžete využít některý z bankovních produktů, který nabízí vyšší úročení – bez vysokého základního kapitálu z vás milionáři ale asi také hned tak nebudou. Jednou z možností je rovněž vrhnout se do spekulací a ve čtyřiceti skončit na ambulanci s infarktem myokardu. Nebo krást a podvádět – na to ale zase nemá každý žaludek. Jako určitá šance zbohatnout rychle a hodně vám tedy zbývá zkusit něco vyhrát. Třeba na Nově ve hře Chcete být milionářem? I v tom je ale problém: šance vyhrát není právě nejvyšší. Dosud v celé soutěži vyhrálo jen několik desítek lidí. Nikdo ale nemluví o těch, kteří strávili hodiny nad draze zaplaceným telefonem a marně doufali, že budou vybráni. Přesto má tato soutěž úspěch.

Teď však televize Nova získává nečekaného konkurenta v síti našeho největšího mobilního operátora. Minulý týden totiž Eurotel podepsal předběžnou dohodu se společností Codeonline o přípravě modifikace televizní hry Chcete být milionářem? přizpůsobené pro mobilní telefony. Spoléhá tak na zaručenou a mnohokrát vyzkoušenou přitažlivost této světově nejznámější a nejoblíbenější televizní hry, která je i u nás v současné době vůbec nejsledovanějším televizním pořadem.

Že si hru nedovedete představit bez uhrančivých očí ďábelského a přitom pro dámy středního věku jistě neodolatelně charismatického moderátora Vladimíra Čecha? Bez jeho záludných, pochybovačných a nejistotu vnášejících otázek? Bez atmosféry napjaté k prasknutí a dramatické, nervy drásající hudby? Máte pravdu – něco podobného bude zřejmě těžké napodobit. V ostatních detailech by však prý připravovaná verze hry měla věrně kopírovat principy hry televizní: soutěžící by měl mít v jedné sérii k dispozici patnáct otázek, několik možností na výběr a možnost kdykoliv hru přerušit. Komunikačním kanálem by přitom byly textové zprávy SMS a wapový portál Juice.

A jaký bude konkrétní postup? – Soutěžící si kdykoliv během dne prostřednictvím SMS či protokolu WAP zažádá o soutěžní otázku a během určitého časového limitu na ni musí zpětně odpovědět. Pokud bude odpověď správná, soutěžící může pokračovat a zvyšovat svůj kredit, pokud ne, hra končí. O výhře by také měla rozhodovat rychlost, s jakou soutěžící odpovídá.

skoleni_29_6

Autorská práva k této modifikaci vlastní finská společnost Codeonline, která se na zábavní produkty pro mobilní telefony specializuje. V současné době se soustředí právě na upravování již existujících oblíbených her. Z její dílny tak pochází nejen soutěž Chcete být milionářem?, kterou připravuje v nejméně dvaceti jazykových mutacích a s více než dvěma tisíci otázkami přizpůsobenými danému kulturnímu prostředí, ale např. i hry oblíbené v USA, s původními názvy Zobmondo! a Trivial Pursuit. Soutěž Chcete být milionářem? je však vůbec první televizní hrou, která bude takto upravená. Tak uvidíme.

Zatím se však nikdo nezmiňuje, jestli tato hra bude i stejně finančně zajímavá jako její větší televizní sestřička, jestli kvůli ní bude mít uživatel mobilního telefonu nějaké vysoké výdaje apod. To se budeme muset nechat překvapit. Snad tedy za několik týdnů či měsíců. Minimálně do té doby bude zřejmě jistější pokoušet se zbohatnout spíše na té práci a bankovních produktech.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).