Hlavní navigace

Názory k článku Čeští chudí jsou nejbohatší

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 10. 2005 13:17

  Petr (neregistrovaný)
  Jak se vlastně počítají průměrné mzdy? Co třeba banky, kde je nejvýšší průmerná mzda. Vykazují se pracovníci poboček z různých měst opravdu v jejich okrese, nebo celá banka se všemi pobočkami v Praze, kde má sídlo?
 • 5. 10. 2005 8:20

  Jarmila (neregistrovaný)
  Takováhle porovnání jsou na kočku. V jižních státech USA jsou oblasti, kde je boháč ten, kdo bydlí ve zděném domě. U nás jsou podle jejich měřítek boháči všichni, jenže u nás zas nemůžete bydlet celoročně v karavanu, protože byste v zimě zmrzli. To už můžete dělat srovnání, kde bude bohatý ten, kdo bydlí v domě s komínem. Pak budou všichni v teplejších krajinách a na rovníku chudáci. Co na tom, že ho nepotřebují?

  Nějak mi to připomíná snahu o zastření toho, že si jako chudáci budeme připadat ještě hodně dlouho.
 • 8. 12. 2008 20:53

  jjdmn (neregistrovaný)
  myslím, že každý, kdo byl někdy delší dobu mimo evropu ví, o čem se tu píše. Buďme rádi, že už po staletí se máme tak dobře. Jasně, když pojedu na malé antily, faktickyk životu nepotřebuju finance téměř žádné. Nicméně nějak se to porovnávat musí. A i ti, co žehrají, že žije jejich 4člená domácnost žije 12 tisíc se mají v případě slepého střeva lépe, než míšenec z texasu. Když se podíváme třeba do německa - pokud jste doktor , tak je vám hej, nicméně jako automobilový dělník si asi moc nevrznete a budete se bád o svou budoucnost, protože v čechách se dá vyjít gymnázium či vš (alespon finančne) i z rodiny , závislé na dávkách (při velké snaze) dovedete si něco podobného představit v USA? Nicméně netvrdím, že jakožto majiteli půlky casin ve Vegas by mě nějak zajímalo že žiji v jednom z nejchudších států USA;-) každopádně v čr se snažit rychle zbohatnout je kravina, nicméně pokud jste konzervativní, tak proč ne (pro ty sociálnějj orientovan tu máme ještě švédsko)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).