Hlavní navigace

Česká koruna ve středu dále oslabovala

27. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Středeční obchodování na koruně bylo podobné tomu úternímu. Česká koruna dopoledne oslabila a pak část ztrát vymazala. Jak na tom byly ostatní měny?

Středeční obchodování na koruně bylo podobné tomu úternímu. Česká koruna už dopoledne oslabila z ranních úrovní těsně pod 25,60 CZK/EUR až na 25,66 (nejvyšší mezibankovní obchod dle agentury Reuters). V pozdějším obchodování pak část svých ztrát vymazala. Víceméně podobně se obchodovaly i okolní měny v regionu, celkové ztráty však byly velmi mírné. Žádných důležitých zpráv či ekonomických údajů jsme se z regionu nedočkali.

Účto_tip_změny21

Zítra se dočkáme české peněžní zásoby za leden (v prosinci vzrostla o 4,5 % y/y). Budou zveřejněny i produkční ceny v Maďarsku za leden a polská inflační očekávání za únor, kde se očekává pokles z 2,7 % na 2,3 %. Jenom poslední údaj má možnost ovlivnit alespoň minimálně dění na trzích (tržní očekávání ohledně dalšího snižování sazeb v Polsku). Důležitější údaje v regionu budou zveřejněny až v pátek, když se dočkáme únorových PMI indexů z průmyslu. Čtvrteční obchodování na regionálních trzích tak bude asi opět poklidnější.

Česká swapová výnosová křivka ve středu dále poklesla přibližně o 3 bb po své celé délce. Tento pohyb byl v souladu s vývojem na eurovém protějšku.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).