Vlákno názorů k článku Soud se postavil za družstevníky. Cenu za prodej bytu můžete družstvu a sousedům utajit od čertík - Je dobře, že NS udělal sjednocující judikát, protože...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 6. 2011 14:13

    čertík (neregistrovaný)

    Je dobře, že NS udělal sjednocující judikát, protože cena do smluv při převodu členského podílu (práva na byt) vyžadovaly judikáty krajských soudů. Znám případy, kdy KS zamítl převody družstevních bytů, protože v převodní smlouvě nebyla zmínka o částce za převod členských práv.

  • 10. 6. 2011 12:53

    Petr (neregistrovaný)

    Nechápu, co je to za problém. Když jsem ten družstvní byt kupoval a pak prodával (pro detailisty, nekupoval jsem byt, ale práva), tak jsem protistranou uzavřel smlouvu, kde byla cena. Tuto smlouvu družstvo NIKDY nedostalo. Není k tomu důvod. Když jsme byt chtěli převézt, zašli jsme "s holýma rukama" na družstvo, a tam to úřednice na jejich formulářích přepsala. Jediná částka, co se tam uváděla byl členský podíl v družstvu (desetitisíce Kč). O skutečné ceně tak vím jen já a prodávající/ku­pující. Stejně nikomu jinému do toho nic není.

  • 26. 2. 2013 17:25

    Marek (neregistrovaný)

    Možnosti jsou dvě: smlouva nebo oznámení.
    Nejspíš jste sepsali oznámení družstvu o převodu.

    Pokud byste sepsali nějakou jinou předformulovanou smlouvu, tak by váše vzájemná smlouva mohla být problém.
    Vaše zájemná smlouva by nebyla účiná vůči družstvu (nepředložili jste ji, neoznámili ji), ale mezi vámi a předchozím členem je platná. A ta druhá (sepsaná na družstevní formulář) by zase převáděla práva, které už původní člen neměl (po podpisu vaší vzájmené smlouvy o převodu čl. práv a povinností).

    Takže závěrem: pozor, co podepisujete!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).