Hlavní navigace

Názor k článku Burkina Faso očima milovníka bankovních služeb od M. - Nezkoušeli jste cestovní šeky? S těmi jsme měli...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 6. 2014 16:24

    M. (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    Nezkoušeli jste cestovní šeky? S těmi jsme měli nejlepší zkušenosti, ale už je to několik let. A ještě doporučuji místního "průvodce". Sice to vypadá jako vyhozené peníze, protože ve 21. století si člověk dokáže spoustu věcí zařídit sám:), ale zpětně jsme vždycky vyhodnotili obrovskou užitečnost. Navíc pokud se náklady dělí sedmi:)

    A pozn.: za svého pobytu jsme řešili zranění a nemoc. Pojišťovali jsme se naschvál u VZP, protože jsme čekali nej službu. V BF jsme se sice dovolali na asistenční službu, ale to bylo vše. Řekli nám, ať vše vyřešíme na místě a dovezeme paragony. Nemocnice jsou buď zahraniční luxusní, kde je evropský standard, nebo "normální", kde se bez místního člověka a úplatku nehnete. Využili jsme druhou možnost, ovšem na kvalitu doktorů si stěžovat nemůžu. Místní doktor místní nemoci zvládá perfektně. (Nakonec jsme si našli jednoho vojenského doktora, u kterého jsme se průběžně stavovali během celého pobytu.) Problém byl po návratu do ČR, kde jsme museli vysvětlovat na VZP, co je to západoafrický frank:)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).