Hlavní navigace

Názory k článku Budou fotbalová utkání bez fanoušků?

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 6. 3. 2009 7:33

  MoB (neregistrovaný)
  O bezpečnost na stadionu se musí v první řadě postarat pořadatel - proto se jmenuje pořadatel a ne třeba výběrčí vstupného. A je vidět, že někde to funguje... a jinde ne, protože se tam o to asi starají nýmandi. Ale především - konečně se s tím začalo něco pořádně dělat. Doteď to klubům vyhovovalo, nemusely se o nic starat. -- Na koncertech se taky starají pořadatelé, na výstavách, ... tak proč kurník šopa ne na stadionech?
 • 6. 3. 2009 9:49

  guest (neregistrovaný)
  Pořadatel na rozdíl od výběrčího vstupného ti navíc např. ukáže, kam si máš jít sednout, kde je tvé místo, řekne ti kde jsou záchody a kde prodávají párek v rohlíku. Ale těžko může zasahovat proti rozbouřenému a ozbrojenému davu rowdies. Jak jsem viděl v TV, stejně ta policie byla před stadionem a stejně jí šel plat. To zase Langer vymyslel pěknou ....ovinu. Jak mám fotbal rád tak za této situace bych se na něj bál chodit.

  Co třeba takový pochod skinů a neonacistů na který v ulicích dohlíži policajti na koních a těžkooděnci. Moc by mě zajímalo zda si tyto "organizace" také policii platí? Víte to někdo?
 • 6. 3. 2009 10:18

  Kybernet (neregistrovaný)
  Neonaciste za vstupne do ulic nevybiraji poplatky, protoze ulice je verejny prostor. narozdil od stadionu.
 • 6. 3. 2009 11:04

  Ondrasz (neregistrovaný)
  Klidně, ať jsou.
  Je to jedna z mála rozumných věcí, které Langer prosadil. Rozhodně odmítám aby z mých peněz byla placena ochrana stadionu fotbalových bossů, kteří mají stamilionové zisky. Pokud to nezvládnou, tak nemůžou taková utkání pořádat, kde dochází k veřejnému ohrožení života a zdraví osob a pokud ano, tak budou muset holt platit. Jakože Langera nemusím tak v tomhle mu dávám 100%-ně za pravdu.
 • 6. 3. 2009 13:18

  guest (neregistrovaný)
  A já odmítám aby z mých daní byla placena policie hlídající pochod skinů nebo neonacistů, taktéž policie zasahující na technoparty atd. Budou si v tomto případě policii platit taktéž skini, neonacisté, pořadatelé technoparty?
  Já chápu, že koho fotbal nebaví, má názor jako Ondrasz, no mě zase nebaví techno a nejsem v hnutí neonacistů...
 • 6. 3. 2009 19:02

  Petr (neregistrovaný)
  A já rozhodně odmítám, aby z mých peněz byla placena policie, když vyšetřuje, kdo vykradl *tvůj* dům. Vykradli tě? Zaplať si výjezd policie. Přepadli tě v průjezdu? Nejprve operátorce na tísňové lince nadiktuj číslo pojistky nebo kreditní karty, pak tě teprve zásahovka přijde chránit.

  Přijde ti to absurdní? Mně ano. A taky mi přijde absurdní, že by mělo existovat místo, kde policie (placená z daní všech, včetně fotbalistů a fotbalových klubů) zasahuje jen za dodatečné peníze.
 • 6. 3. 2009 19:27

  Patrik Chrz
  To není stejné. Ty jsi nevyvolal situaci, že ti vykradli dům, nebo tě přepadli.

  Analogický příklad by byl, kdybys pořádal (pravidelně) mejdan(y), který by se ti (pravidelně) vym(y)k(a)l(y) z rukou a musel bys pravidelně volat policii aby to tam rozehnala (rozháněla). Pak bych souhlasil s tím, aby sis výjezd(y) zaplatil.
 • 6. 3. 2009 12:16

  MoB (neregistrovaný)
  Pořadatel musí zajistit bezpečnost, přítomnost zdravotníků (které si samozřejmě taky zaplatí) a podobně. Jestli na to nemá, ať raději prodává ředkvičky...

  Normálně policie před stadionem nebude, proč by měla? Teď je přechodné období, kdy musí fotbalovým bossům dojít, že se musí starat, že bezstarostná existence je za nimi. Jinak předpokládám, že policii budou volat výjimečně...

  Policajti nedohlížejí na pochod, ale na jeho okolí - pochod se totiž odehrává ve veřejných prostorách, na rozdíl od fotbalu.
 • 6. 3. 2009 12:49

  anonymní
  Fotbaloví bossové mají ochranky a jsou někde schovaní, tak jim je šuma fuck, co se kde demoluje. A věřím, že stadiony mají, např. přes nějakou sponzorskou smlouvu, výhodně pojištěny.
 • 6. 3. 2009 9:17

  petrph (neregistrovaný)
  Takže, mají to na starost pořadatelé, v případě problémů zavolají na policii, čili přijede nejbližší policejní vůz, v něm maximálně 2-3 pochůzkáři s obuškem, ti obhlédnou situaci a budou volat o posily - za jak dlouho se dá dohromady silná jednotka (se štíty, přilbami) ,aby přijela zasáhnout? Za půl hodiny? Za hodinu??A bude pak mít zásah nějaký smysl???
  A nebo ta jednotka bude už předem připravená, sedět v antonech vedle stadionu, připravena zasáhnout na zavolání do několika minut . Když ze stadionu zavolají, přijedou (a pořadatelé to zaplatí). Když ze stadionu nezavolají, tak si ty 2 hodiny posedí a pojedou na stanici ..a zaplatí to.-...
 • 6. 3. 2009 12:19

  MoB (neregistrovaný)
  Normálně policie před stadionem nebude, proč by měla? Jo, bude vědět, že se taková akce koná a bude se mít na pozoru (a bude zajišťovat např. nádraží nebo trasu). Jinak předpokládám, že to oddře bezpečnostní agentura a policii budou volat výjimečně.

  Fotbalovým zkrátka bossům musí dojít, že se musí starat, že bezstarostná existence je za nimi.
 • 6. 3. 2009 13:50

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný)
  Naopak, to je právě výborné. Pořadatelé budou vědět, že v případě problémů jim výtržníci rozmlátí půlku stadionu. A budou tak nuceni konečně něco dělat.

  Pokud pořadatel není s to zvládnout situaci tak, aby z toho byla akce pro 100 vycvičených policistů, pak je naprosto skvělé, když pořadatel skončí.

  Pokud některé fotbalové kluby vysloveně jedou jen díky agresívním fanouškům, nechť v pohodě skončí, skoro nikomu takový fotbalový klub chybě t nebude a je to správné a vlastně úplně to nejlepší co nás může potkat. Nechci jmenovat, ale jeden ostravský fotbalový klub je velmi pověstný agresivitou svých fanoušků. A buď to klub, nebo pořadatelé zvládnou, a nebo ať klub je rozpuštěn a je to.

  Naopak, pokud tam nebude policie a vznikne tak větší problém, je třeba okamžitě začít vyšetřovat, jaká pořadatelé udělali opatření. Pokud se to bude několikrát opakovat, úředně bych zavřel celý stadión, zakázal činnost pořádající organizaci a také bych zakázal všech osobám, co se na pořádání podíleli na pět let jakoukoli pořadatelskou činnost.

  Ať je sport, ale nechť náklady nesou Ti co to pořádají a co na tom vydělávají. Ač Langera nemusím, tak tomuto opatření tleskám.
 • 6. 3. 2009 9:30

  Ondrasz (neregistrovaný)
  Konečně se v tomto přibližujem civilizované Evropě. Divím se jen, že to trvalo schválit tak dlouho. Ještě by měly kluby zajistit na své náklady přepravu svých rowdies ve speciálních dopravních prostředcích nejlíp opatřených mřížema ( pokud by se moc rozdováděli, tak by se jednoduše postříkali studenou vodou ) a normální cestující by mohli jezdit vlakem nebo autobusy během fotbalévých utkání bez toho, aby se báli o život a navíc nemuseli přispívat ČD na zdevastované vlaky.
 • 6. 3. 2009 9:38

  V (neregistrovaný)
  275 Kč mi připadá směšně málo jako hodina práce policisty. Vždyť i na škodovku stojí hodina práce v autorizovaném servisu daleko více. A jak velká mzda připadá policistovi na hodinu práce, k tomu sociální a zdravotní + to co ještě za něj zaplatí zaměstnavatel - domnívám se, že jde o sumu značně vyšší než oněch 275. Jen aby podobné praktiky neaplikovali třeba na řidiče při silničních kontrolách - pane řidiči, jel jste rychle, dáme vám pokutu 2 tisíce za rychlost a litr za to, že jsme tu čumákovali tak dlouho, než jsme konečně někoho vyhmátli. A třeba měšťáci u nás dají pokutu za nezaplacené výpalné, a s.r.o. si k tomu zvlášť naúčtuje nandání a sundání botičky.

  Osobně bych fotbal zakázal úplně. Je to přehlídka všeho možného, jen ne sportu. Úplatky, předem připravený scénař hry, zápas s předem daným výsledkem, agresivita jak hráčů, tak fanoušků, které vlastní sport vůbec nezajímá, ale jdou se porvat a poničit cizí majetek. Vyhřívané trávníky a fotbalové zápasy v lednu, lední hokej zase v srponu ...A to nejen v nejvyšší soutěži, tak i nějaké místní kolo 3. kategorie. A co tam teče zbytečných peněz (a za kolik různí tatíci s funkcemi či vlastní kopálisté dělají, z toho je mi blivno), které by se daly využít lépe a jinde. Za komunistů bývávaly různé černé fondy, nyní se všechna ta špína legalizovala.
  A udivuji se nad tím, jak rodičové tahají svá dítka na "zápasy". Není to ohrožování mravní výchovy mládeže, pokud takovýto § v této době ještě existuje? Viděl jsem to na spolužácích u syna už od mateřské školky - děti, co chodily na zápasy jako diváci nebo se i fotbalu učily v nějakém sportovním oddíle, jak byly agresívní, sprosté, neposlušné. A když dnes vidím dnešní omladinu jdoucí či jedoucí na místní fotbalový stadion - to je teda síla. Sprostá slova, bitky, chlast, cigarety a drogy, šikana těch, co nejdou s nimi. Za socialismu léta u místního stadionu měli zahrádkáři záhonky a nikomu nevadily. Po revoluci místní sportovci začali sklízet to, co nezaseli, a co nestačili sklidit, to zničili, rozdupali. Kdo tvrdí, jak se díky sportu mládež nedostává k negativům dnešní doby - drogám, kouření, alkoholismu, násilí - tak asi neví, jak to vypadá po skončení zápasů či tréninků. Nebo se může někde vyskytnout výjimka jedna:milionu. Ale ono je lepší raději nic nevidět, neslyšet a tvrdit, že to o těch drogách, alkoholu, násilí není pravda.

  Je to trochu mimo ekonomické či finanční téma, ale vyjádřit jsem se musel, i když mne nikdo nenutil - bylo to mé svobodné vyjádření, a možná mnoho fanatiků s tím souhlasit nebude.
 • 6. 3. 2009 13:56

  Patrik Chrz
  Tohle je ode zdi ke zdi. Něco se mi nelíbí, tak to zakážu (i ostatním). Mě teda fotbal nic neříká (a sport vůbec), ale proč bych mě tenhle požitek (pro mě spíš v uvozovkách) odpírat jiným?

  Fakt je, že s tím aby policie dělala zdarma soukromou ochranku taky nesouhlasím. Buď ať si její asistenci zaplatí a nebo budou hrát třeba i bez diváků (nebo s menším počtem), když je nedokážu zvládnout.
 • 7. 3. 2009 13:30

  Obyvatel (neregistrovaný)
  Tady prece nejde vubec o sport jako takovy, ten nikdo nezakazuje. Stejne tak jako kdyz budete mit restauraci ze ktere kazdy den v noci potahnou davy rozervanych ozralu a urad vam ji nakonec zavre, by to melo fungovat i u tohoto druhu zabavy. Pokud neni schopen poradatel te akce si zajistit (ovsem ne tak ze najme policii) poradek, urad tento zabavni podnik zrusi. Jak proste ...
 • 9. 3. 2009 9:09

  anonymní
  Samozřejmě, že když je někde bordel a nefunguje to opakovaně v mezích zákona, tak se to musí zakázat. Nevím, jak by se vám líbilo bydlet v okolí nějakého stadionu (nebo putyky, jak jiný pisatel uvádí jinde) a bát se vyjít se psem nebo dítětem ven na ulici, nebo se strachovat o svého plechového miláčka, že vám "fanoušci" nebo ožralové zdemolují auto nebo přímo vás. Když v restauraci budou šidit a vařit ze psů, taky vám ten podnik zruší. To samé může být s fotbalem. Děje se tak rovněž u některých politických stran - zkrátka se jim nepovolí shromáždění, protože místo shromáždění si na 99 let doprředu pronajal někdo jiný, i když ten tam samozřejmě nikdy nic neuskuteční. Ale právně je to v pořádku, strana má smůlu.
  Fotbalové zápasy je možno sledovat v TV, ať si rozvášnění fanoušci doma zdemolují svůj vlastní TV nebo celý byt... Tam by to asi nebylo ono, že?
  I když teď nějaký fanoušek vyfásl od soudu nějaký flastr, zkoumá se duševní zdraví fotbalových fanoušků? Myslím si, že ne, jinak by psychiatrické léčebny musely praskat ve švech. Nebo se šetří na nepravých místech, a lidi, co by měli být zavřeni v léčebnách, se volně pohybují na svobodě a maximálně docházejí na nějaké ambulatní léčby? Pak se nedivme, že čas od času někomu rupne v kouli ještě víc a místo trhání sedaček např. někoho zastřelí.
 • 6. 3. 2009 15:41

  cherry (neregistrovaný)
  Škoda, že už tam policajti nebudou. Když jsem chodil na Zbrojovku v době její největší slávy, tak jeden malý, tlustý stával pravidelně za brankou pod hodinama a brali jsme ho jako maskota....
 • 7. 3. 2009 12:33

  MJAK (neregistrovaný)
  "Český národ je národem fotbalistů anebo alespoň jejich příznivců. A tak není divu, že stadiony jsou přeplněné skandujícími fanoušky...." to mě fakt pobavilo a to prosím pěkně je k vidění kde? :-))))))) jen víc takových článků, srandy není nikdy dost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).