Hlavní navigace

Názory k článku Bude objem úvěrů pro domácnosti dále stoupat? - Trendy a predikce

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 1. 2007 2:11

  Špeybl (neregistrovaný)
  Driv dostat pujcku na cokoliv byl problem a musel clovek mit rucitele.
  Ja kdyz mel v roce 1998 zajem o kontokorent na smesnych 10K tak presto ze jsem mel mesicni prijem na ucet u CS pres 20K a ucet pres 10 let tak to tam pani hodinu pocitala jestli na ten kontokorent vubec dosahnu a ted......
  Takova je doba. Sporit se uz nevyplati ted se zije na dluh a bouzel draho.
  80% nabizenych pujcek je neuveritelna lichva. Kdyz pominu pujcky bez navyseni a treba i vyhodnejsi spotrebitelak s max 10% tak urok 1.78 mesicne u ruznych kreditnich karet a revolvingu nebo 16% kontokorent nebo akce 50K za 899,- kde clovek preplati uver o 25K nebo i o celych 50K je sileny.
 • 4. 1. 2007 7:44

  trochu reality (neregistrovaný)
  když vám dají z vkladu 0,5 - 1 %, k tomu připočítat poplatky za vystavení, schválení, vedení kontokorentu nebo úvěru, poplatky za výpisy - no je to to pěkná sviňárna.
  V období Vašeho snažení se o kontokorent v ČS jsem já naopak zažil vnucování tohoto produktu klientům. I když jsem jej nepotřeboval, nechal jsem si jej vnutit. Bylo to celé zdarma a poplatek za vedení žádný. Pak najednou v tichosti zavedli poplatek ze vedení KTK, aniž bych jej využíval. Jakoby nestačila lichvářská úroková sazba... Chápal bych, když bych KTK využíval, ale takhle... Tak jsem KTK za "mírný" poplatek zrušil. Pak následovaly ze strany ČS další podpásovky, tak jsem u nich opět za "mírný" poplatek zrušil celé slavné sporožiro a přešel jinam. Zde mi již nic nenutí, občas se zeptají, zda nemám o něco zájem. Možná nemají tako obrovské zisky jako spořitelna, ale mě jako klientovi nevnucování produktů naopak vyhovuje. Když občas do spořky zavítám i nyní, připadá mi to tam jak v nějakém hokynářství či HM - samá vlaječka, samý letáček či plakát nabízející "výhodné" produkty. Na pokladnách fronty, každou chvíli se někde něco zasekne. Ne, díky, už nikdy více ...
 • 5. 1. 2007 10:34

  Pavel (neregistrovaný)
  Je pravda, že ČS se od dob, kdy byla jedinou alternativou pro somacnosti ve formě vkladních knížek dost změnila. Od spořitelny pro babičky a strejce se stává poměrně dost drsným spolkem vyžírků. Ale na druhé straně, velice by mě zajímalo, kam jste přešel? Co to tak zdálky sleduju, kromě spolku FIO, který zatím nemá moji důvěru, to jiná levnější alternativa není? A zdražování a vyjebávání s klienty je standardem u všech bank, typicky ČSOB nebo KB.
 • 4. 1. 2007 9:18

  dědek (neregistrovaný)
  Upravil bych trochu úvod. Díky rostoucímu zadlužování roste ekonomika. Článek si vlastně i sám odpovídá, že lidi budou mít za chvíli holej zadek, plno dluhů a ekonomika půjde do kopru. Těšme se tedy na léta splácení státních a osobních dluhů.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).