Hlavní navigace

Názory k článku Braňte se proti kurzovým výkyvům!

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 11. 2005 8:06

  Martin Jurka (neregistrovaný)
  To co je uvedeno v článku je skutečně pravda. Praxe však bývá mnohdy složitější a zmiňovaný kurzový zisk bývá spíše výjimkou než pravidlem. Především zde mělo zaznít, že termínové operace jakéhokoliv typu mají význam pro firmy, které realizují zakázkovou výrobu a ke splatnosti dojde v budoucím období, přičemž kalkulaci je nutno provést již dnes. Tam do značné míry chápu využitelnost forwardů. Pakliže se ale jedná o obchodní činnost nebo nahodilejší nákupy či inkasa zahraniční měny, není dle mého názoru forward na místě. Taktéž problematika s tím spojená bývá náročnější než u klasického spotu. Závěrem nutno podotknout, že tyto operace musí být výhodné nejdříve pro banku a pak až pro klienta...
 • 8. 11. 2005 16:14

  art (neregistrovaný)
  Dost často se ovšem taky stává, že ani 1. června platba nedojde, zákazník prostě zaplatí jěště o něco později, kurz se mezitím zvýší a nešťastník co udělal toto skvělé zajištění kurzu si musí nakoupit eura např. za 32 Kč aby je prodal bance jak se zavázal a prodělá 40000 Kč. Pokud bude muset nakupovat devizy, prodělá skoro vždycky, pokud kurz neklesne skutečně hodně už jen kvůli rozdílům deviza prodej-deviza nákup.
 • 8. 11. 2005 18:11

  JirkaZ (neregistrovaný)
  Já jsem příklad pochopil tak, že jde jen o demonstraci a vysvětlení, jak to probíhá. Pokud firma významnou část své produkce realizuje v cizí měně, pak jde celkově určitě o vyšší částky než 20T EUR. Kontraktů je určitě víc, navíc bývá zvykem nezajištovat celých 100%, dalším možným krytím je nákup od dodavatelů v cizí měně.
  Ale i v tomto případě je řešením měnový SWAP, ovšem ten taktéž není úplně zadarmo. Ale nevím, jaká je minimální částka pro jeho realizaci.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).