Když tomu nerozumíte, tak prosím nekomentujte.
Kvantový počítač totiž nijak neurychluje hasovací funkce, tj ani SHA256, která je principem těžby. Kvantové počítače ohrožují asymetrickou šifru ECDSA, kterou jsou zabezpečené "peněženky" proti utracení neoprávněnou osobou.
Jenže pozor! Při doporučeném používání Bitcoinu (pro každou transakaci nová přijímací adresa), je i veřejný klíč zakryt pod hashovacícmi funkcemi (SHA256 a MD160) a zveřejňován až v okamžiku utracení přijatých prostředků.
Takže útočník má pouze pár desítek minut (než dojde k 1. potrvzení) na to, aby se pokusil něco vyluštit. Aby tohle bylo nebezpečí, to ještě hodně dlouho potrvá. A mezitím je dostatek času na přechod na jiný algoritmus - což není problém, nový typ BTC adresy se dá zavést i jako softfork, což není nijak kontroverzní.
Tak pak je ochrana zajištěna tím, že i BTC se neustále vyvíjí a celá síť by byla proti obě, kdyby ji nechali napospas reálným hrozbám.
tj. Buď si to uvědomí i těžaři, kteří si chtějí ochránit svou dojnou krávu, nebo jim to bude šumák a místo BTC bude jiná měna, která takovou ochranu mít bude. Určitě nelze tvrdit, že BTC tu bude navždy.
Osobně bych se u bitcoinu (a jiných kryptoměn) bál i toho, že nastane nějaký technický průšvih. Jako třeba, že najednou nebude jasné, komu která "mince" vlastně patří. Každý netriviální software (nebo design) má chyby. U bitcoinu to může v krajním případě znamenat i pád na 0.
Sorry kámo ale ty víš totální kulové ty neznáš ani základní principy celého Bitcoinu a Blockchainu takovém kdyby si nebyl blbej a v roce 2009 kdy to všechno vypuklo kdy si mohl za den vytěžit na svém počítači i pár stovek Bitcoinu mohl si být dneska milionář co by určitě nepsal sračky .Dneska už se dají taky použít hardware penezenky kterou ti žádný hacker neprolomí pokud mu to sám neumožníš .