Hlavní navigace

Názory k článku Bezpečnostní schránky: Kdo je nabízí a kolik vás budou stát?

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 2. 2020 0:41

  KZK

  Je to v podstatě vykuchaný můj článek na měšci ze dne 17.3.2017, doplněný o údaje o cenách (které si každý může bez problémů zjistit a které se jistě relativně často mění).

 • 25. 2. 2020 17:38

  Dalibor Z. Chvátal

  Vážený pane Kalabisi, když toto vážné obvinění píšete veřejně, odpovím Vám veřejně.

  O vykuchaném článku nemůže být řeč, i když Vám to tak, z pohledu autora citovaného článku ze dne 17. 3. 2017, připadá.

  Než někoho obviníte z "vykuchání textu", měl byste se nejméně dvakrát nadechnout a, v ideálním případě, vzít si ony dva texty, vytisknout si je a slovo od slova provnat. Došel byste k závěru, že v tomto případě jde o stejné téma, tj. bezpečnostní schránky, ale zcela odlišné zpracování. Vlastní autorská práce autorky, vlastní hledání informací v sazebnících, vlastní kontaktování bank, citace určené jen pro Měšec a získané autorkou, vlastní a jedinečný sloh autorky. Právně řečeno, jde o vlastní autorskou tvorbu autorky.

  Rád bych Vám ale připomněl, že autorská práva Vašeho textu i textu autorky vlastní naše vydavatelství - z právního pohledu tedy nedošlo k žádnému pochybení, a to i v případě, kdybychom udělali doslova copy & paste. (Ale nevidím důvod, proč bychom to měli dělat.)

  Zároveň mě mrzí, že jako náš autor potřebujete toto nedororumění, které je výhradně z Vaší strany, ventilovat na veřejnosti. Je to od Vás zcela neprofesionální, a to i v případě, kdyby to byla pravda (není!).

  Napsat, že infomace o cenách si může každý najít, protože se stejně mění, je od bývalého asistenta BIVŠ opět velmi neprofesionální. To můžeme zrovna zrušit média a budeme vytvářet jen weby s odkazy, kde si to lidi mohou sami najít a problematiku nastudovat. Jenže Měšec.cz je tady od toho, aby toto za čtenáře udělal a čtenář měl na jednom místě ve článku přehled všech aktuálních dat včetně vysvětlení. Nehodlám to měnit.

  Aniž jste hledal souvislosti, aniž jste se mne na cokoli zeptal, přešel jste přímo do útoku. To se v dobrých vztazích nedělá a zbytečně to může uškodit Vaší reputaci.

  Další reakci na Váš příspěvek veřejně publikovat nebudu, tímto končím.

  25. 2. 2020 17:46 upraveno moderátorem, důvod: Překlepy.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).