Hlavní navigace

Názor k článku Běžné účty - jaké a pro koho od X.Y. - Nevím, kterého z antiškodovkářů tady napadáte konkrétně. Ale...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 31. 7. 2007 11:11

  X.Y. (neregistrovaný)
  Nevím, kterého z antiškodovkářů tady napadáte konkrétně. Ale z praxe vám mohu říci, že podobnými úsudky, jako uvádíte vy u Romů, policajtů, pražáků ... žije velká část populace - nemluvím jen za sebe - možná že vy jste výjimka, že si někde v kolektivu nazanadáváte na některé politiky, na určité značky aut profláknuté svoji nekvalitou a drahotou atp.
  Nedávno byla na Radiu Impuls jakási ankteta, kam posluchači volali ohledně názorů p.Čunka. A jedna osoba to tam řekla otevřeně, naplno ve smyslu: všichni si tu hrajeme, že nejsme rasisti, že nám Romové navadí, ale 2/3 národa ví, jak jsou Ci***i vyčůraní hajzlové, co dovedou dojit rozpočet, nepracují a pracovat nechtějí, proto je nikdo ani nechce zaměstnant a nikdo si s nimi neví rady... Ano, nikdo nejsme rasista, jen do té doby, než nám snědí spoluobčané něco ukradnou, křičí v noci pod okny nebo zbijou vaše dítě. Pak se dovoláváme spravedlnosti, která ovšem neexistuje. Vím, je to těžké, řada snědých občanů žije a chová se lépe než normální "bílí", ale bohužel jsou vhozeni do jednoho pytle s těmi ostatními, nepřizpůsobivými. To samé je v Americe - taky se tvrdí, že tam rasismus není. Ale jaká je pravda ve skutečnosti?

  S charakteristikou automobilových značek lze jen souhlasit. Ovšem u některé značky se objeví jen 1 negativum, u jiné ovšem těch negativ je více. Takže si člověk musí vybrat, zda mu nebude vadit ohyzdný design, špatná kvalita, předraženost nového auta, předraženost ojetiny, předraženost servisu a náhradních dílů, drahá pojistka ... Pokud budu mít za 4 roky na nové auto, asi mi nebude vadit výdrž auta 5 let. Pokud se chovám racionálně, asi si nebudu pořizovat auto oplývající všemi výše uváděnými negativy najednou.

  Jelikož nehýřím penězi, abych si mohl každé 3 roky pořizovat nový vůz, tak jsem vybíral auta po vzoru svého otce - taky propočítával různé varianty, a dal na rady svých známých, kteří už s určitými značkami měli své zkušenosti, pročetl diskuze na netu.

  Nechci píchat do vosího hnízda a čelit tak urážkám zarytých příznivců tuzemské značky - ale škodovku v jakékoliv podobě bych si ani já nevybral. U škodovky konkrétně se mi nenabízí žádné plus, ale jen spousta záporů. A domnívám, se, že auta jsou v životě celkem důležitý prvek, zvláště živíme-li se poctivě a musíme na běžný auto dělat 18,5 platu, nesmíme si ovšem již nic jiného koupit. Jak dlouho musí dělat na auto jinde?

  PS: že vám Laolllo najednou nevadí "soudružství", když zde každý pisálek minulý režim včetně toho kladného, co v něm bylo, tak vehementně odsuzuje?

  Z příspěvku bude hezky ouzká nudle ... Jestli i mne budete napadat, zvolte "přidat" - nikoliv "odpovědět" ...
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).