Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Běžné účty - jaké a pro koho od Marcel - Trošku me zde chybí zmínka o alternativním řešení....

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 7. 2007 8:36

  Marcel (neregistrovaný)
  Trošku me zde chybí zmínka o alternativním řešení. 15 měsíců mám účet u FIO, družstevní záložna a jsem naprosto spokojen. Provádíte-li operace prřes internet, tak je vše bez poplatku a daleko výhodnější než zde uvedené příklady.
 • 25. 7. 2007 14:58

  Honza (neregistrovaný)
  Tak tak, taky jsem před 1/4 rokem utekl k FIO a je to totálně o něčem jiném, než co předvádějí všechny ostatní banky. Taky mi přijdou komické všechny ty názory v diskusi objajující ty "výhodné" balíčky ... hehe, balíčky asi nebudou moc zdarma, co?
  A jak je to u FIO? Zdarma. Jako zadarmo. Jako že neplatím nic. Naopak, oni platí mě, za to že u nich mám uložené peníze. Za stejný počet transakcí/trvalých příkazů/vedení účtu/atd jsem u ČS platil +/- 150Kč měsíčně, to samé u FIO mě nestojí NIC, naopak mi platí za úrok z uložené částky, což je nějakých 10-20Kč měsíčně. Výběry z bankomatů ČSOB za 6Kč, promakané internetové bankovnictví.

  Vidíte ten rozdíl? Pořád si myslíte, že jsou všeljaké "výhodné" balíčky u ostatních opravdu výkodné ... ?
 • 25. 7. 2007 22:06

  Pan D. (neregistrovaný)
  Asi proto, že banka a družstevní záložna jsou rozdílné typy finančních institucí. To je jako kdybys porovával úvěry od bank za 15% p.a. jen vybraným klientům a od Profirealu kdekomu za 100% p.a. Každý si najde svou klientelu.
 • 28. 7. 2007 19:49

  P.C. (neregistrovaný)
  Rozdílné instituce to jsou, ale dohled i pojištění vkladů mají stejné. Nechápu, proč srovnávat s pochybnými finance půjčujícími institucemi? Při podepisování smlouvy mi ji dají vše předem přečíst a promyslet, nejsou tam dovětky drobným písmem atd. Možná by se daly srovnat úroky spořících účtů ve FIO a ostatních bankách, možná bychom mohli srovnat úroky u půjček, poplatky za výběr hotovosti, bezhotovostní operace se dají zařídit i na pobočkách RM-Systému, není co řešit...
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).