Hlavní navigace

Názor k článku Běžné účty - jaké a pro koho od Pan D. - A jedna, velice důležitá věc - nevím, kdo...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 7. 2007 13:46

  Pan D. (neregistrovaný)
  A jedna, velice důležitá věc - nevím, kdo ti tvrdil, že svoboda projevu se vztahuje na urážlivé a hanlivé výrazy? Rozhodně si musíš pár pojmů nechat objasnit. Když tě označuji za pitomce, potom tak činím s plným vědomím, že mohu být pohnám k odpovědnosti, abych buď své tvrzení exaktně dokázal nebo abych přijal trest za neoprávněné použití tohoto pejorativního označení. Nikdy, nikdy bych si nedovolil schovávat se za svobodu slova, protože, narozdíl od tebe, vím, že tato končí, kde se začíná dotýkat svobod někoho jiného.

  Takže pro jednoduchost příklad: Je značný rozdíl mezi tvrzením, že: "krejčí XY šije mizerně, okrádá zákazníky a kdo si u něj nechá ušít oblek je debil" a tvrzením: "Podle mého názoru a mých špatných zkušeností jsem došel k názru, že krejčí XY neodvádí dobrou práci, přičemž si neúměrně nadhodnocuje její cenu pro své zákazníky, takže osobně nepovažuji za moudré nechat si u něho ušít oblek."

  Ve své podstatě je obsah obou sdělení totožný, ale zatímco ten první odskáčeš u soudu flastrem jako urážlivý, tak ten druhý je vyjádřením, které bude chráněno svobodou slova zajištěnou ústavou a Listinou základních lidských práv a svobod.

  Howg! Domluvil jsem.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).