Sluselo by se korektne napsat, ze se jedna o 450,- Max v pripade klienta STEJNE banky, kterych asi tak moc nebude... vsude jinde to je MINIMALNE 450,- Kc, coz uz tak HiFi nevypada..., zejmena pote ne, pokud maximalni castka je 3000 Kc (tedy zhruba dvonasobku bezneho v jinych ustavech)
Rovnez i mne by zajimala seriozni banka, ktera nema krvave poplatky pro vedeni uctu v cizi mene a zaroven je schopna zahranicni bezhotovostni platebni styk delat rozumnym zpusobem (*). V clanku uvedene to vesmes nejsou...:-(
(*) Vam prijde jako adekvatni suma 2% z platby, zejmena pokud si uvedomite, ze spread mezi CZK a zahranicni menou je na mezibankovnim trhu cca 40-50 bodu, tedy cca 0.04 - 0.05%?!
Píšete trochu nesouvisle. Co mají co dělat spready se zahraniční platbou z devizového účtu? (předpokládám tedy, že míníte převážně platby ve stejné měně)
A co jsou a nejsou krvavé poplatky? Někoho rozhodí 30kč měsíčně, jinému je jedno 300,-/Měsíčně.
Tohle je článek o bankách. A při vší úctě, tou FIO není. A ať je to jak chce, FIO se jako skutečná družstevní záložna nechová a je jen otázkou času, kdy neustojí, co si na sebe sama navaluje. Družstevní záložny by měly mít jednu důležitou vlastnost - skoro všichni by se měli znát navzájem. Pokud tohle nefunguje, není to ani skutečná záložna a je to jen pseudobanka, která ovšem nefunguje podle bankovních zákonů a tím zakládá potenciální nebezpečí, že toho dřív nebo později někdo zneužije. Proč si myslíte, že tu vlnu krachů d.z. nepřežily ty největší kampeličky a ty malé naopak ano?
Nemáte pravdu. Ne všude ve světě jsou jen malé záložny a ne všude se znají navzájem. Je to stejné, jako když někdo založí družstvo pro výstavbu bytovky a nebo bytové družstvo, které má tisíc členů. Obojí se řídí příslušnými zákony. Vždy záleží na tom, zda jsou zákony dobré a na lidech. Pokud někdo zakládá záložnu s tím, že ji pak vytuneluje, tak to stejně nikdo dopředu nemohl ovlivnit a odhadnout. Stejné je to u jiných družstev. A co se týče kampeliček v dobách našeho dřevěného kapitalismu, tak jich zbankrotovala většina a bylo jedno, zda jsou velké, menší, či malé. I když těch malých asi přežilo více. No a právě Fio přežila, i když byla a je velká. Vy si myslíte, že když se lidé znají navzájem, že se nikdy nenajde černá ovce? Tehdy padaly i banky a pojišťovny.
Fio má licenci od ČNB k provádění bankovních služeb a tudíž se na ni vztahuje zákon o bankách a i státní záruka za vklady. Pro mne, jako běžného uživatele, je Fio bankou, kde v případě krachu, v který nevěřím, ručím do výše dvojnásobku členského podílu. Ten podíl je 1,- Kč a tudíž ručím do výše 2,- Kč.
A proč pro bankovní služby využívám Fio? Protože většinu bankovních transakcí mám zdarma. U mě je to ročně významná úspora oproti ČS a KB, kde jsem měl dříve účty.
:-) myslím že právě příklad velkého bytového družstva je typickým příkladem, proč velké družstvo fungovat naprosto nemůže. Čímž neříkám že fio fungovat nemůže - ale že neznám jediné velké bytové družstvo, kde by byli členové spokojení.
Na Vysočině v každém bývalém okresním měste je dost velké bytové družstvo a funguje celkem slušně. A že nejsou spokojeni? To se pak o nic nestarají. Nechápou, že jako členové mají určitá práva a že je mohou využívat.
Fio nikomu nechci vnucovat. Jen jsem je uvedl, jako možnost. Mě to vyhovuje a jsem spokojen. Nehledě na to, že je využívám rovněž při obchodech na burzách.
Nechybí v anketě náhodou poslední jmenovaná banka WSPK? Nechápu, proč tam nebyla zařazena - zrovna jsem chtěl hlasovat, když jsem zjistil, že tam není. :-\