Přemýšlela jsem, že až budu mít od roku 2020 příjem nad 12000 Kčs, tak půjdu založit U-konto do Uni credit bank, abych měla výběry ze všech bankomatů zdarma. Ale stejně se mi zdá být lepší Fio banka s jedním výběrem lepší v kombinaci s Equa bankou, kde výběry bez poplatků z cizích bankomatů nejsou omezené. Do Poštovní spořitelny Čsob se zatím nechci vracet kvůli nejistotě příjmů. Dotazovala jsem se na spořící účet u Poštovní spořitelny a z odpovědi bankéře jsem nepochopila, jaký je rozdíl jejich spořícího účtu s 2% s 2% od Moneta Money Bank, založeného on-line v akci banky? Prý by se hotovost např. úroků musela vybírat na pokladně pobočky.
Nevyužité výběry se převádějí, ale jak je to "s převodem částky zaplacené kartou", pokud do 4000 Kč pár stovek chybí a nastane nový měsíc.
Např. v lednu zaplatím (je zaúčtováno) 7500 Kč = 1 výběr zdarma
v únoru zaplatím 5000 Kč = 1 nebo 2 výběry (zbylá částka 3500 Kč z ledna + 1000 Kč z února)
Částka se počítá jen v rámci měsíce a to až po zpracování (započtení) platby, což někdy trvá í několik dní. Zde se pokud vím nic nepřevádí. Ve Vašem příkladu tedy: v únoru zaplatím 5000 Kč = 1 výběr
Z bankomatu vybírám tak jednou měsíčně, prakticky vše platím kartou, takže mám trvale těch pět výběrů, které vlastně ani nevyužiji. Při platbě kartou (včetně plateb v zahraničí) má Fio další skvělou službu, oznámení emailem. Email přijde prakticky okamžitě (cca do 10 vteřin po platbě), takže v zahraničí vidíte rovnou i přepočtenou částku na Kč. Nevím o jiné bance, která by tohle poskytovala a fungovalo to tak rychle.