Přemýšlela jsem, že až budu mít od roku 2020 příjem nad 12000 Kčs, tak půjdu založit U-konto do Uni credit bank, abych měla výběry ze všech bankomatů zdarma. Ale stejně se mi zdá být lepší Fio banka s jedním výběrem lepší v kombinaci s Equa bankou, kde výběry bez poplatků z cizích bankomatů nejsou omezené. Do Poštovní spořitelny Čsob se zatím nechci vracet kvůli nejistotě příjmů. Dotazovala jsem se na spořící účet u Poštovní spořitelny a z odpovědi bankéře jsem nepochopila, jaký je rozdíl jejich spořícího účtu s 2% s 2% od Moneta Money Bank, založeného on-line v akci banky? Prý by se hotovost např. úroků musela vybírat na pokladně pobočky.
Nevyužité výběry se převádějí, ale jak je to "s převodem částky zaplacené kartou", pokud do 4000 Kč pár stovek chybí a nastane nový měsíc.
Např. v lednu zaplatím (je zaúčtováno) 7500 Kč = 1 výběr zdarma
v únoru zaplatím 5000 Kč = 1 nebo 2 výběry (zbylá částka 3500 Kč z ledna + 1000 Kč z února)
Částka se počítá jen v rámci měsíce a to až po zpracování (započtení) platby, což někdy trvá í několik dní. Zde se pokud vím nic nepřevádí. Ve Vašem příkladu tedy: v únoru zaplatím 5000 Kč = 1 výběr
Z bankomatu vybírám tak jednou měsíčně, prakticky vše platím kartou, takže mám trvale těch pět výběrů, které vlastně ani nevyužiji. Při platbě kartou (včetně plateb v zahraničí) má Fio další skvělou službu, oznámení emailem. Email přijde prakticky okamžitě (cca do 10 vteřin po platbě), takže v zahraničí vidíte rovnou i přepočtenou částku na Kč. Nevím o jiné bance, která by tohle poskytovala a fungovalo to tak rychle.
Nějak nepochopím lidi, co jim nevadí měsíčně platit 300 Kč na poplatcích bance, když ve vedlejší bance mohu mít to samé zadarmo. Snad pokud mají u dané instituce i hypotéku, úvěr, který je podmíněn běžným účtem (ale i tak, měl bych běžný účet bez pohybů nebo s minimem pohybů a na běžné platby bych používal bezpoplatkovou banku. Také jsem jak blbec 10 let platil Komerčce měsíčně 160-200 Kč na poplatcích a 700 Kč za rok za Mastercard. Když jsem si spočítal, že za rok jim nacpu na poplatcích přes 3.000 Kč, odešel jsem k Fio, kde za stejné služby neplatím ani korunu (vč. Mastercard). Navíc Fio měli mnohem lepší internetové bankovnictví (v KB když mi přišla platba, neviděl jsem ji, byla jen v nezpracovaných platbách a na účtu se mi zobrazila až následující den - kolem roku 2010. U Fio mi to zobrazovalo okamžitě, i odchozí a příchozí platby byly vyřízeny mnohem rychleji).
24. 10. 2019, 09:44 editováno autorem komentáře
To je celkem běžné, že když už se člověk k podobné změně konečně dokope, nechápe, proč to neudělal už dávno. Když si porovnám typický rozdíl úroků a poplatků z mých dvou účtů mezi starou a novou bankou a zjistím, že to vychází zhruba na 450 Kč měsíčně, tak pro mne také není jednoduché pochopit, proč jsem to odkládal tak dlouho.
Mýlíš se. Demence je jedna z mnoha možných příčin neschopnosti pochopit. Z nichž může být příčinou jedna, nebo více. Neznamená to ale, jak se domníváš, že musí platit všechny možné příčiny, tedy i demence.
Tak jak jsi to napsal tvůj výrok má logický význam, "nechápe = není dementní".
Nepochopení opravdu není lék na demenci. Bohužel, tak jednoduché to není, i když by to bylo krásné. Třeba léčba Alzeimrovi nemoci (což je zjednodušeně demence) "vydrovou metodou": stačilo by, aby pacient něco nechápal a byl by vyléčen. Už chápeš, co jsi napsal?