Hlavní navigace

Názor k článku Bankovní zdražení v italském stylu od Q - Já mám balíček Komplet (dříve za ŽB forte)...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 7. 2009 10:10

  Q (neregistrovaný)
  Já mám balíček Komplet (dříve za ŽB forte) a tak se mě zdražení vlastně netýká. Platební styk - je tam neomezený počet položek v ceně, takže mi je jedno, jestli se mimo balíčky účtovalo 4 a nyní se účtuje 6 Kč. Naopak, přibyly 2 výběry z cizích bankomatů zdarma. Další výběry za 30 Kč z cizích bankomatůuž tuším v minulosti byly, některé banky účtují podobný poplatek za výběry z cizích bankomatů. Zůstal neomezený počet výběrů z vlastních bankomatů a je tam i neomezený počet vkladů hotovosti jak na pobočce, tak prostřednictvím ATM. A výběr v síti bankomatů Unicredit pomalu v celé Evropě zadarmo taky není k zahození, zvláště v době dovolených. Ne že bych bankomaty nějak hojně využíval, snažím se platit všude kartou, ale když si někdy v práci zapomenu hotovost na oběd, a nechci se vracet, tak jdu kolem ATM a vyberu si několikrát do měsíce po 2 stovkách, což bych se jinde nedoplatil na poplatcích za výběr. Ale mají omezený počet bankomatů i pobočkovou síť, ale tu se snaží rozšiřovat. Asi typickými klienti UCB nebudou lidé chodící každý den zjišťovat na pobočku nebo do bankomatu, jestli jim tam už dorazila výplata, kterou v průběhu následujích 14 dnů rozfofrují, aby dalších 14 dní žili o chlebu a vodě. Nebo lidé, kteří to mají do pobočky skutečně daleko a po zkušenostech např. se spořkou se obávají častých návštěv kvůli různým reklamacím, vysvětlením atp. Je podivné, že od listopadu mají naše banky přestat účtovat poplatek za výpis, tak tady jej ještě zvyšují. Ale poplatek za výpis může být v budoucnu nulový, stačí jej nějak jinak nazvat a vybírání poplatku může fungovat dál. Mne osobně, nevím proč, se poplatek za měsíční výpis na výpise vůbec neobjevuje (v sazebníku je výpis zdarma - ale čtvrtletní), ale hrotit to nebudu. je tam za celý měsíc jen jediná suma: 169 Kč. Hodně zdražení se týká papírových nosičů nebo položek mimo balíčky - a kdo dnes má jen základní účet? Většina lidí, troufám si tvrdit, má nějaký ten balíček; u mého balíčku Komplet jsou snad všechny jinak zdražované položky v onom balíčku v ceně, takže bych skutečně žádnou změnu k horšímu zaznamenat neměl, ale uvidíme tak po 3. září, až přijde výpis za srpen, jestli nebudu nemile překvapen něčím, co jsem přehlédl.
  Hlavně mi ale nedýchají v nekonečných frontách upocení spoluobyvatelé na záda, nevnucují mi kdejaký superprodukt - prostě komfort úplně jiný než v ČS, kde jsem kdysi byl a kam občas musím zavítat služebně a je to tam stále děs a běs.
  Článek tedy vypadá děsivě, ale vhodným typem balíčku lze zdražení eliminovat do rozumného, neřknu-li nulového nárustu. Když jsem si téměř před měsícem stáhnul nový sazebník a udělal jeho rozbor a dokonce udělal porovnání s (v článku hodně zmiňovaným) balíčkem Mozaika, kde si mohu nakombinovat položky zdarma dle vlastního výběru, tak ona Mozaika stojí 119 Kč měsíčně a když k tomu připočtu položky, které v Mozaice zdarma nejsou, tak by mi měsíc vedení vyšel pomalu dráž než u Kompletu. Půjde-li ale ovšem UniCredit po vzoru ČS cestou, kde lidem nabulíkují, jak jsou jiné balíčky výhodnější (pro koho asi?) a lidi se na ně bezhlavě vrhnou a platí více než platili doposud a ty lidi nějakým vhodným způsobem přesvědčí k přechodu na méně výhodný balíček ... Ostatně, i tady na Měšci někteří přispěvatelé nemlčeli, že sedli Spořitelně na vábničku, podepsali změnu a nyní vidí, že platí víc.
  Je fakt, že kdysi ŽB přistupovala ke zdražování či zavádění nových poplatků vždy mezi posledními a ke zdražení nabídla i zlevnění čehosi jiného.
  Samozřejmě, kdyby ve snaze zvyšovat zisk po vzoru České Spořitelny nadále necitelně zdražovali, není problém udělat "výběrové řízení" (na internetu jsou k dispozici porovnávače, kde po zadání počtu transakcí v měsíci lze vybrat nejlevnější produkt - ostatně já kdysi takto postupoval při přechodu od ČS k Živnobance) a jít jinam. Ale kvůli ušetřenému bůru za měsíc si koleno vrtat nenechám a jak píšu o kus výše, komfort obsluhy je též důležitý, i když nejsem na pobočce pečený vařený, občas je něco lepší vyřídit či poinformovat se přímo na pobočce. V obchodě taky nejdu za každou cenu nakupovat do Lidlu, i když se tváří, jak je levný. Láce neznamená vždy skutečnou úsporu, natož kvalitu

  1.3. Konto KOMPLET 169 Kč měsíčně
  (do 7. 10. 2007 byl produkt nabízen pod názvem Osobní Menu Forte)
  Zahrnuje tyto produkty a služby:
  – otevření a vedení běžného účtu v Kč
  – čtvrtletní výpis z účtu zaslaný poštou (v rámci ČR)
  – otevření a vedení druhého běžného účtu v Kč nebo v cizí měně
  – všechny tuzemské příchozí platby
  – všechny tuzemské odchozí standardní platby do jiné banky i v rámci banky pořízené elektronicky
  – tuzemský trvalý příkaz, souhlas s inkasem a SIPO – zadání, změna, zrušení elektronicky
  – všechny vklady hotovosti v Kč na pobočce
  – vklady hotovostí v Kč a cizí měně prostřednictvím bankomatu UniCredit Bank na účty vedené UniCredit Bank
  – výběry z bankomatů skupiny UniCredit Group v ČR a v zahraničí*
  – 2 výběry z bankomatů ostatních provozovatelů v ČR*
  – poskytnutí, správa a vedení kontokorentního úvěru na běžném účtu
  – Online Banking – internetové bankovnictví
  – Telebanking – telefonické bankovnictví
  – GSM Banking – mobilní bankovnictví
  – Smart Banking – mobilní bankovnictví vyšší generace
  – zaslání 5 SMS zpráv měsíčně
  – vydání a vedení 2 platebních karet dle volby klienta:
  elektronická debetní karta Visa Electron nebo Maestro
  embosovaná debetní karta Visa Classic nebo MasterCard Standard včetně cestovního pojištění TRAVEL Basic
  kreditní karta Visa Classic
  kreditní karta Visa ČSA se slevou 50 % z poplatku za vydání/použití karty
  Poznámka: Klient může mít v rámci Konta KOMPLET maximálně 2 platební karty ve složení
  2 debetní karty v kombinaci elektronická a embosovaná nebo 1 debetní a 1 kreditní karta.
  Do konta je možné zahrnout pouze základní kreditní kartu.
  * Platí pouze pro debetní karty.

  Pokud se podíváme na jednotlivé položky mimo balíček, tak jsou cenově dost vysoko a jejich prostým sečtením vychází daleko vyšší cena než 169 Kč, u balíčků však cena vždy vychází méně než součet jednotlivých položek v balíčku obsažených. Osobně víceméně všechny položky v balíčku využívám, nemusí to být vždy každý měsíc (např. zavedení, změna či zrušení trvaláku).
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).