Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Bankovní zdražení v italském stylu od Klient. - Hm tak těch 9 Kč za výběr z...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 7. 2009 0:13

  Klient. (neregistrovaný)
  Hm tak těch 9 Kč za výběr z jakéhokoli bankomatu mě vážně štve a zdražení plateb je v dnešní době nesmysl. Platit 30 Kč za výběr rozhodně nemám zájem. Unicredit je mi sympatický, dobré služby za rozumné ceny. Mám právě tu Mozaiku, měsíčně se vlezu do těch 100 Kč, do zahraničí však nejezdím, takže když mi ji zdraží o 20 Kč, plus výběry budou za 30 (jeden "zdarma" mě nezachrání), tak to už rovnou mohu jít do GE, kde mi dají za stejnou cenu alespoň neomezené převody, nebo do Rajfky, která výběry z bankomatů neomezuje na své bankomaty. Spíše to vidím na Rajfku. Kontokorent nemám-nevyužívám, ale zdražit ho o 3 % je taky síla.

  Krize dopadla a český Unicredit asi musí sypat do Itálie penízky, aby si italové poukali rozfrncané peníze...
 • 27. 7. 2009 7:24

  Méďa Béďa (neregistrovaný)
  Njn, mladý Ital v létě nepracuje a v zimě lyžuje, tak se mu penízky z Česka hodí...
 • 27. 7. 2009 8:36

  V (neregistrovaný)
  Asi Italy neznáte, ale vězte, že jsou velmi pracovití, i když si někdy práci přidělávají sami a spoustu věcí by mohli dělat méně náročně.
 • 27. 7. 2009 8:47

  Patrik Chrz
  ...a nebo využít jeden z trojice bezplatných účtů:
  FIO - karta (Maestro), vedení, tuzemské transakce (včetně hotovostních vkladů a výběrů) - naopak se platí za výběr z bankomatu 6/30 Kč (ČSOB/ostatní)
  mBank - karta (Visa Classic), vedení, tuzemské bezhotovostní transakce, 3 výběry z bankomatu (v zahraničí neomezeně), kreditní karta
  Poštovní spořitelna, produkt Postžiro zadarmo - karta (Visa Electron), vedení, tuzemské bezhotovostní transakce, neomezený počet výběrů z bankomatu ČSOB
  Všechny 3 mají i spořící účty (Červené konto 2,25 %, FIO konto s 2,3 % a eMax+ s 2,5 %) s on-line možností převodu (Poštovní spořitelna tuším nefunguje mimo pracovní dobu (o víkendu určitě ne), ale prý se na tom pracuje)
  Pro ty, co opravdu často potřebují vybírat z bankomatu a nemohou (nemají k dispozici) hledat ten "svůj", tak nemusí být špatnou volbou ani LBBW a její konto 5 za 50, které při určitém specifickém způsobu využívání (max 5 nebo 10 (dle nastavení) odchozích plateb, 1 SIPO a 4 inkasa) může vyjít i levněji než mBank.
 • 27. 7. 2009 10:26

  anonymní
  Levněji než mBank? Ve tvém srovnání asi těžko. Takových magorů co vybírají z bankomatu 9x a více za měsíc asi moc nebude. mBank mám druhým rokem, dlouho jako jediný účet a nyní k ní ještě FIO. Za tu dobu jediným mojím poplatkem bylo asi 5 Kč za 3x VOIP telefonování pro nastavení limitů karty (dnes jde již v IB) a odblokování účtu po mojí chybě. Je pravda, že některé specifické služby nepoužívám a platební styk mám jen se Slovenskem.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).