Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Bankovní zdražení v italském stylu od Q - Já mám balíček Komplet (dříve za ŽB forte)...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 7. 2009 10:10

  Q (neregistrovaný)
  Já mám balíček Komplet (dříve za ŽB forte) a tak se mě zdražení vlastně netýká. Platební styk - je tam neomezený počet položek v ceně, takže mi je jedno, jestli se mimo balíčky účtovalo 4 a nyní se účtuje 6 Kč. Naopak, přibyly 2 výběry z cizích bankomatů zdarma. Další výběry za 30 Kč z cizích bankomatůuž tuším v minulosti byly, některé banky účtují podobný poplatek za výběry z cizích bankomatů. Zůstal neomezený počet výběrů z vlastních bankomatů a je tam i neomezený počet vkladů hotovosti jak na pobočce, tak prostřednictvím ATM. A výběr v síti bankomatů Unicredit pomalu v celé Evropě zadarmo taky není k zahození, zvláště v době dovolených. Ne že bych bankomaty nějak hojně využíval, snažím se platit všude kartou, ale když si někdy v práci zapomenu hotovost na oběd, a nechci se vracet, tak jdu kolem ATM a vyberu si několikrát do měsíce po 2 stovkách, což bych se jinde nedoplatil na poplatcích za výběr. Ale mají omezený počet bankomatů i pobočkovou síť, ale tu se snaží rozšiřovat. Asi typickými klienti UCB nebudou lidé chodící každý den zjišťovat na pobočku nebo do bankomatu, jestli jim tam už dorazila výplata, kterou v průběhu následujích 14 dnů rozfofrují, aby dalších 14 dní žili o chlebu a vodě. Nebo lidé, kteří to mají do pobočky skutečně daleko a po zkušenostech např. se spořkou se obávají častých návštěv kvůli různým reklamacím, vysvětlením atp. Je podivné, že od listopadu mají naše banky přestat účtovat poplatek za výpis, tak tady jej ještě zvyšují. Ale poplatek za výpis může být v budoucnu nulový, stačí jej nějak jinak nazvat a vybírání poplatku může fungovat dál. Mne osobně, nevím proč, se poplatek za měsíční výpis na výpise vůbec neobjevuje (v sazebníku je výpis zdarma - ale čtvrtletní), ale hrotit to nebudu. je tam za celý měsíc jen jediná suma: 169 Kč. Hodně zdražení se týká papírových nosičů nebo položek mimo balíčky - a kdo dnes má jen základní účet? Většina lidí, troufám si tvrdit, má nějaký ten balíček; u mého balíčku Komplet jsou snad všechny jinak zdražované položky v onom balíčku v ceně, takže bych skutečně žádnou změnu k horšímu zaznamenat neměl, ale uvidíme tak po 3. září, až přijde výpis za srpen, jestli nebudu nemile překvapen něčím, co jsem přehlédl.
  Hlavně mi ale nedýchají v nekonečných frontách upocení spoluobyvatelé na záda, nevnucují mi kdejaký superprodukt - prostě komfort úplně jiný než v ČS, kde jsem kdysi byl a kam občas musím zavítat služebně a je to tam stále děs a běs.
  Článek tedy vypadá děsivě, ale vhodným typem balíčku lze zdražení eliminovat do rozumného, neřknu-li nulového nárustu. Když jsem si téměř před měsícem stáhnul nový sazebník a udělal jeho rozbor a dokonce udělal porovnání s (v článku hodně zmiňovaným) balíčkem Mozaika, kde si mohu nakombinovat položky zdarma dle vlastního výběru, tak ona Mozaika stojí 119 Kč měsíčně a když k tomu připočtu položky, které v Mozaice zdarma nejsou, tak by mi měsíc vedení vyšel pomalu dráž než u Kompletu. Půjde-li ale ovšem UniCredit po vzoru ČS cestou, kde lidem nabulíkují, jak jsou jiné balíčky výhodnější (pro koho asi?) a lidi se na ně bezhlavě vrhnou a platí více než platili doposud a ty lidi nějakým vhodným způsobem přesvědčí k přechodu na méně výhodný balíček ... Ostatně, i tady na Měšci někteří přispěvatelé nemlčeli, že sedli Spořitelně na vábničku, podepsali změnu a nyní vidí, že platí víc.
  Je fakt, že kdysi ŽB přistupovala ke zdražování či zavádění nových poplatků vždy mezi posledními a ke zdražení nabídla i zlevnění čehosi jiného.
  Samozřejmě, kdyby ve snaze zvyšovat zisk po vzoru České Spořitelny nadále necitelně zdražovali, není problém udělat "výběrové řízení" (na internetu jsou k dispozici porovnávače, kde po zadání počtu transakcí v měsíci lze vybrat nejlevnější produkt - ostatně já kdysi takto postupoval při přechodu od ČS k Živnobance) a jít jinam. Ale kvůli ušetřenému bůru za měsíc si koleno vrtat nenechám a jak píšu o kus výše, komfort obsluhy je též důležitý, i když nejsem na pobočce pečený vařený, občas je něco lepší vyřídit či poinformovat se přímo na pobočce. V obchodě taky nejdu za každou cenu nakupovat do Lidlu, i když se tváří, jak je levný. Láce neznamená vždy skutečnou úsporu, natož kvalitu

  1.3. Konto KOMPLET 169 Kč měsíčně
  (do 7. 10. 2007 byl produkt nabízen pod názvem Osobní Menu Forte)
  Zahrnuje tyto produkty a služby:
  – otevření a vedení běžného účtu v Kč
  – čtvrtletní výpis z účtu zaslaný poštou (v rámci ČR)
  – otevření a vedení druhého běžného účtu v Kč nebo v cizí měně
  – všechny tuzemské příchozí platby
  – všechny tuzemské odchozí standardní platby do jiné banky i v rámci banky pořízené elektronicky
  – tuzemský trvalý příkaz, souhlas s inkasem a SIPO – zadání, změna, zrušení elektronicky
  – všechny vklady hotovosti v Kč na pobočce
  – vklady hotovostí v Kč a cizí měně prostřednictvím bankomatu UniCredit Bank na účty vedené UniCredit Bank
  – výběry z bankomatů skupiny UniCredit Group v ČR a v zahraničí*
  – 2 výběry z bankomatů ostatních provozovatelů v ČR*
  – poskytnutí, správa a vedení kontokorentního úvěru na běžném účtu
  – Online Banking – internetové bankovnictví
  – Telebanking – telefonické bankovnictví
  – GSM Banking – mobilní bankovnictví
  – Smart Banking – mobilní bankovnictví vyšší generace
  – zaslání 5 SMS zpráv měsíčně
  – vydání a vedení 2 platebních karet dle volby klienta:
  elektronická debetní karta Visa Electron nebo Maestro
  embosovaná debetní karta Visa Classic nebo MasterCard Standard včetně cestovního pojištění TRAVEL Basic
  kreditní karta Visa Classic
  kreditní karta Visa ČSA se slevou 50 % z poplatku za vydání/použití karty
  Poznámka: Klient může mít v rámci Konta KOMPLET maximálně 2 platební karty ve složení
  2 debetní karty v kombinaci elektronická a embosovaná nebo 1 debetní a 1 kreditní karta.
  Do konta je možné zahrnout pouze základní kreditní kartu.
  * Platí pouze pro debetní karty.

  Pokud se podíváme na jednotlivé položky mimo balíček, tak jsou cenově dost vysoko a jejich prostým sečtením vychází daleko vyšší cena než 169 Kč, u balíčků však cena vždy vychází méně než součet jednotlivých položek v balíčku obsažených. Osobně víceméně všechny položky v balíčku využívám, nemusí to být vždy každý měsíc (např. zavedení, změna či zrušení trvaláku).
 • 27. 7. 2009 12:10

  Rafter (neregistrovaný)
  UCB nemam, ale nelze si nevsimnout jejich snahy vnutit lidem ty nejdrazsi balicky. Ti nejaktivnejsi muzou i neco usetrit, zbytek bude proste pravidelne platit i kdyz to nevyuzije. Tech 169 mesicne dela pres dva litry rocne a to uz je mazec. Za to se da v nekterych pojistovnach poridit povinne ruceni na auto..
 • 27. 7. 2009 12:26

  V (neregistrovaný)
  To je logika, panečku :-). Ale zase auto stojí půl mega a proti tomu je 169 měsíčně směšně levné !!!!! :-))))
 • 27. 7. 2009 13:24

  Rafter (neregistrovaný)
  Logika je takova, ze 169 mesicne je pomerne dost. Ne pro uplne kazdeho ale pro vetsinu ano. Nic vic jsem tim naznacit nechtel, ucet v UCB jsem nikdy nemel a ani neplanuju.
 • 27. 7. 2009 13:34

  V (neregistrovaný)
  No jo, někdo jezdí ve Favoritu a někdo v BMW. Tak je to správné. Každý ať má na to, co si zaslouží.
 • 27. 7. 2009 13:38

  anonymní
  V bance to je spíš podle potřeby, kdo chce kolik platit a za co, má svobodnou volbu. Záleží, co člověk využije a co je ochoten platit.
 • 28. 7. 2009 8:50

  anonymní
  To jo. UniCredit je hodně vytuněný a nablískaný Favorit.
  Viz. jednodenní čekání na připsání příchozí platby.
 • 28. 7. 2009 9:03

  V (neregistrovaný)
  Jaké čekání? To mají snad všechny banky. Alespoň já byl v KB, ČSOB, ČS a Mbance a všude stejné lhůty.
 • 27. 7. 2009 16:00

  anonymní
  nejdražší balíčky ... jak se to vezme.
  Já když jsem byl u České spořitelny, tak ten základní poplatek moc nekřičel.Ale korunky vesele přiskakovaly na dalších transakcích do základního poplaztku nezahrnutých a bylo to daleko více, než nyní platím za onen Komplet balíček.
  Třeba v onom Kompletu byly dvě mezinárodní embosované karty s pojištěním, jinde si na ty karty připlácíte a někde platíte zvlášť pojištění. Donedávna jsem si říkal, nač v balíčku 3 druhy elektronického bankovnictví /telefén klasický, mobil a internet/. Přednostně řeším přes internet, ale když nám minulý měsíc v období svátků nešel díky O2 přes 1 týden internet (na poruchy voláte - čekáte 20 - 40 min. !!!!!!!!!!), jak přišel mobil vhod.

  Jestli někdo nevyužije služby v balíčku, jeho mínus - může si zvolit jiný. Ale v Kompletu je to tak dobře namixováno, že není služby, která by se nedala nevyužít. Já nepoužívám snad jen SMSky a kontokorent. A zas nepoužívám nic mimo balíček. Takže platím jen těch 169 Kč a ani o korunu víc. Abych ušetřil pár korun za rok a nervoval se, kam s reklamací, když mi něco zvojtí /UCB mi zatím nic nepo..., ale u Spořky to bylo docela běžné - proto asi taky zastánci nedají na Spořku dopustit, protože mají kam chodit reklamovat, což při návštěvě pobočky ČS nemohu nevyslyšet, zvláště v období, kdy jsou rozesílány výpisy a lidi se chodí divit, proč tohle mají strženo 2x a tohle zase vůbec, i když tam prostředky byly/.
  Jak tady někdo píše ve smyslu: někdo jezdí ve Škodovce, je spokojen a když někdo přesedne na BMW, je taky spokojen, ale přesedlat zpět na Škodovku už nechce.
 • 27. 7. 2009 13:30

  Jája (neregistrovaný)
  Kdo je opravdu tak aktivní a využije to, co toto Komplet konto nabízí za 169 měsíčně, ať je mu libo, nemám s tím problém.

  Já to dělám jinak:

  Mám už pár let účet u GE a neřeším platby, úvěry a tuzemské výběry z bankomatů. To vše za cca 119 měsíčně (či tak nějak). A mám ještě mBank, kde neřeším ty výběry v zahraničí. To je dozajista méně, než 169 měšíčně :-)
 • 29. 7. 2009 17:41

  anonymní
  no ono u Zivnobanky bylo taky konto za 99Kc mesicne a to co zahrnovalo, bylo pro normalni smrtelniky dostacujici. A parametry tohoto konta zustavaji porad stejne
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).