Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Bankovní zajímavosti: Zlato v bankách nenese žádné výnosy od Goldfinger - Ten článek je ale, pěkná blbost. Zlato nemůže...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 5. 2018 12:10

  Goldfinger (neregistrovaný) ---.cust.selfnet.cz

  Ten článek je ale, pěkná blbost. Zlato nemůže nést v bankách výnosy prostě proto, že v bankách žádné zlato určené k obchodování NENÍ !!! Jediné fyzické zlato k nákupu a prodeji je k mání pouze ve dvou bankách na světě. Jedna je v Londýně a druhá v Šanghaji. Mluvíme tedy o zlatě v cihlách !!! Na obchodování přes tyto banky se zlatem zapomeňte, to je jen vlhký sen. A to že tyto dvě banky mají "výnosy" tak na to vemte jed. Ostatní banky jsou obvykle státními měnovými bankami jako je např. ČNB a tyto s fyzickým zlatem jako komoditou neobchodují a mají je k jiným účelům než jsou "výnosy". Co se týče takzvaného investičního zlata zavařeného v plastových fóliích, to je obyčejný obchodní produkt, který žádné "výnosy" nemůže mít. Tedy pokud ho při následném prodeji sami neprodáte za vyšší cenu, než za jakou jste ho nakoupili. To je ale něco jiného než bylo článkem míněno. Investice do "zlata"s "výnosy", tak jak je nabízeno některými komerčními bankami, není o fyzickém zlatě, ale o "papírovém" zlatě !!! To zlato banka fyzicky nemá a ani nikdy mít nebude. To je jeden velký podvod !!! Neboť je známo milá Náno !, že v papírovém zlatě je ve světě vydáno zhruba desetinásobné množství zlata, než ho tato planeta kdy měla k dispozici. A co se týče zlata "šperkařského", tak to opět není investiční zlato určené pro nějaké obchodní "výnosy". To se dává buď z lásky a nebo z blbosti. Má úcta.

 • 8. 5. 2018 17:18

  Bankéř (neregistrovaný) 178.248.251.---

  Jen pro přesnost, ve článku se hovoří o centrálních bankách a ne o bankách jako takových. Je ovšem jedno, kde se zlato fyzicky nachází, ale kdo ho vlastní - viz bilance příslušné centrální banky. Pokud si uložíte svoje šperky do bezpečnostní schránky, tak je pořád Vaše, i když jej nemáte uložené doma.
  Banky obecně (tj. nejenom centrální) sledují výnosy ze svých aktivních obchodů - v tomto smyslu se jedná především o úroky a poplatky, a to zlato skutečně nenese.
  Pokud to zjednoduším, tak prodej zlata bankou technicky stejný (nikoli samozřejmě výnosově) jako když banka prodá svoje obrazy, počítače atp.

 • 8. 5. 2018 18:13

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  Jinými slovy řečeno: nejde tedy o investice, ale o tezaurus, o formu uložení peněz do nějakého zboží trvalé hodnoty. Tímto zbožím může být jak zlato, stříbro, diamanty, ale taky obrazy, sochy, archivní víno, auta-veteráni... Zatímco zlato, stříbro a diamanty svou hodnotu včase vpodstatě neztrácejí, u soch a obrazů se musíte trefit do vkusu budoucích generací, neb některé dílo můžou naši potomci považovat nikoli za umělecké dílo, ale mazaninu trotla okresního formátu, víno se může při špatném uzavření vypařit, auto-veterán zrezne. Pak se může stát, že jste se netrefili a z investice je prodělek. Pokud jste se trefili, je výdělek příjemným bonusem, který ovšem nemusíte inkasovat Vy, ale Vaši zadci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).