Hlavní navigace

Názor k článku Až 50 tisíc pro průvodce. Začala běžet covidová podpora pro cestovní ruch od anonym - Tyto dotace pro průvodce jsou ve smyslu „aby...

 • 13. 11. 2020 7:26

  bez přezdívky

  Tyto dotace pro průvodce jsou ve smyslu „aby se vlk nažral a koza zůstala celá.“ O 50.000Kč za daných podmínek může žádat pouze nesvéprávný člověk, protože splnit jednu z podmínek, je za současné situace prakticky nemožné.
  Pokud průvodce zažádá o 40.000Kč, tak v době podání žádosti už musí mít platnou živnost. Tedy v prosinci zažádá, od ledna bude pracovat jako OSVČ a platit zálohy na zdr. a soc. poj ve výši 5.000Kč měsíčně. Vzhledem k současné situaci lze předpokládat, že min do IX měsíce do ČR turisté jezdit nebudou, tedy nevydělá ani korunu. Od státu obdrží dotaci ve výši 40.000Kč a to nejpozději do 31.3.2021. Pokud obdrží dotaci v březnu 2021 tak do září 2021 musí zůstat OSVČ. Tedy na pojištění odvede státu 5.000Kč za měsíc x 9 = 45.000Kč.
  Tedy z dotace mu nic nezůstane, naopak ze svého zaplatí státu ještě 5.000Kč a musí počítat s tím, že „ …u příjemců dotace budou vykonávány veřejnosprávní kontroly dotace, a to zejména na základě § 39 rozpočtových pravidel a § 8 odst. 2 zákona č. 320/2001 Sb., o finanční kontrole ve veřejní správě o změně některých zákonů ve znění pozdějších předpisů….Příjemce dotace je povinen archivovat všechna dokumenty související s dotací min. 10 let od proplacení dotace.
  …V případě, že žadatel uvede nepravdivé údaje… vystavuje se nebezpečí trestního stíhání pro podezření ze spáchání trestního činu dotačního podvodu….“
  Vzhledem k tomu, že průvodci od září nedostali od státu ani od hl. m. Prahy žádnou podporu, pouze radu ať jdou na úřad práce, tak většina průvodců čerpá podporu v nezaměstnanosti a podle věku tam také i nadále zůstanou.
  Hlavně, že se každý den v tisku dovídáme, jak náš premiér neoprávněně čerpá dotace z EU.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).