Hlavní navigace

Názory k článku Až 50 tisíc pro průvodce. Začala běžet covidová podpora pro cestovní ruch

 • 13. 11. 2020 7:26

  bez přezdívky

  Tyto dotace pro průvodce jsou ve smyslu „aby se vlk nažral a koza zůstala celá.“ O 50.000Kč za daných podmínek může žádat pouze nesvéprávný člověk, protože splnit jednu z podmínek, je za současné situace prakticky nemožné.
  Pokud průvodce zažádá o 40.000Kč, tak v době podání žádosti už musí mít platnou živnost. Tedy v prosinci zažádá, od ledna bude pracovat jako OSVČ a platit zálohy na zdr. a soc. poj ve výši 5.000Kč měsíčně. Vzhledem k současné situaci lze předpokládat, že min do IX měsíce do ČR turisté jezdit nebudou, tedy nevydělá ani korunu. Od státu obdrží dotaci ve výši 40.000Kč a to nejpozději do 31.3.2021. Pokud obdrží dotaci v březnu 2021 tak do září 2021 musí zůstat OSVČ. Tedy na pojištění odvede státu 5.000Kč za měsíc x 9 = 45.000Kč.
  Tedy z dotace mu nic nezůstane, naopak ze svého zaplatí státu ještě 5.000Kč a musí počítat s tím, že „ …u příjemců dotace budou vykonávány veřejnosprávní kontroly dotace, a to zejména na základě § 39 rozpočtových pravidel a § 8 odst. 2 zákona č. 320/2001 Sb., o finanční kontrole ve veřejní správě o změně některých zákonů ve znění pozdějších předpisů….Příjemce dotace je povinen archivovat všechna dokumenty související s dotací min. 10 let od proplacení dotace.
  …V případě, že žadatel uvede nepravdivé údaje… vystavuje se nebezpečí trestního stíhání pro podezření ze spáchání trestního činu dotačního podvodu….“
  Vzhledem k tomu, že průvodci od září nedostali od státu ani od hl. m. Prahy žádnou podporu, pouze radu ať jdou na úřad práce, tak většina průvodců čerpá podporu v nezaměstnanosti a podle věku tam také i nadále zůstanou.
  Hlavně, že se každý den v tisku dovídáme, jak náš premiér neoprávněně čerpá dotace z EU.

 • 16. 11. 2020 7:48

  bez přezdívky

  Dobry den! Smutne na celem pribehu je, ze doted nikdo ve vlade neresil outgoing cili pruvodce, co jezdi na poznavacky do zahranici. Nac nam je odznak II. stupne? Neni sice jeste specifikovano, co pro jeho ziskani bude treba (coz je dost zvlastni, pri zadosti se zavazujete, ze jej ziskate), pravdepodobne ale bude treba znat ceske realie, coz nikdo z outgoingu nepotrebuje. Druha diskriminacni vec k dosazeni na parametry ziskani je vzdelani. To pro ziskani zivnosti neni potreba, pro "dotaci" ano. To z procesu vyrazuje pruvodce, manazery vseho, s dlouholetou praxi. A to je spatne. Nicmene program je podfinancovany, takze proc se snazit nastavit fer parametry, kdyz stejne nejsou penize pro vsechny? A proc by vlada mela resit schopne lidi, povetrsinou celorocne zijici v zahranici, kdyz neovlivni volby? Fakt, ze uz nam padl jeden celorocni prijem a ted se schyluje k padu druheho, nikoho nezajima. Za me velky spatny...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).