Hlavní navigace

Akciové trhy pokračují v růstu

25. 11. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pražská burza v souladu s vývojem hlavních evropských trhů přidala 0,7 %, když posilovala většina velkých emisí. Dařilo se zejména akciím O2.

Západoevropské akciové trhy dnes opět mírně rostou, když se stejně jako v posledních dnech nejvíce daří finančnímu sektoru a zisky většiny ostatních odvětví jen částečně brzdí menší pokles komoditních titulů. K dobré náladě přispěl i údaj o nad očekávání vysokém růstu amerického HDP, který byl za třetí čtvrtletí revidován na 3,9 % oproti původnímu odhadu 3,5 %. Hlavní americké indexy tak otevřely růstem na nové historické rekordy. Očekávání však nesplnil listopadový index spotřebitelské důvěry, což americké akcie srazilo do malých ztrát.

Pražská burza v souladu s vývojem hlavních evropských trhů přidala 0,7 %, když posilovala většina velkých emisí. Dařilo se zejména akciím telekomunikační firmy O2 (+5,3 %), které posílily již šestý den v řadě a od svého letošního minima se tak odrazily už o více než 20 %. Silně dnes vzrostly také akcie CME (+4,1 %), které se tak dostaly na své půlroční maximum. Akcie mediální firmy nadále podporuje nedávno oznámené refinancování dluhopisů. Nejztrátovějším titulem na domácím trhu dnes byly akcie včerejšího vítěze Philip Morris ČR (-1,2 %).

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).