Hlavní navigace

AAA Auto: predikce výsledků za 4Q2011

19. 3. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Už čísla o objemu prodejů za rok 2011 zveřejněné v lednu dávají tušit, že hospodářské výsledky za uplynulý rok budou velmi silné

Společnosti se podařilo prodat 44 828 ojetých vozů, tj. 13,4% meziroční nárůst.  Předpokládáme velmi mírné snížení průměrné prodejní ceny vozů oproti 3Q2011 a tržby z prodeje  ojetých vozů za FY2011 by tak měly lehce přesáhnout 226 mil. EUR.  

Předpokládáme, že náklady na prodej vozů porostou meziročně mírně rychleji než samotné tržby z prodeje. Na úrovni hrubých marží by ale měl být tento negativní vliv vyrušen navýšením ostatních výnosů, jako jsou např. výnosy z finanční činnosti či servisu vozů. Hrubý zisk by za uplynulý rok měl podle nás dosáhnout 66 689 tis. EUR, což znamená 26,2% meziroční nárůst a hrubé marže tak budou nad 24%. 

Očekáváme, že se poměr jednotlivých složek provozních nákladů k celkovým výnosům oproti minulým letům příliš nezmění. Nejvýraznější položkou provozních nákladů stále zůstávají náklady personální. Ty kvůli vysokým prodejům a navázání odměn zaměstnanců na tyto prodeje meziročně vzrostou o 22% a budou tak tvořit takřka  50% z celkových provozních nákladů. 

Dopad přecenění majetku a odpisů na EBIT  již neočekáváme tak vysoký, jako tomu bylo v loňském roce z důvodu postupného sbližování reálné a účetní ceny majetku společnosti. Oproti loňskému roku ale předpokládáme vyšší negativní dopad kurzových rozdílů, a to hlavně kvůli oslabení maďarského forintu oproti euru  na podzim loňského roku. 

skoleni_8_6

 Tyto ztráty ovšem mají pouze účetní charakter a nebudou realizovány ve smyslu snížení cash flow společnosti. Nicméně čistý zisk v 4Q zejména kvůli těmto kurzovým ztrátámmeziročně poklesne zhruba o 15% na 1381 tis. EUR. Ve svých výhledech bude společnost nejspíše obdobně konzervativní jako v roce loňském. 

V Česku a na Slovensku zůstane v plánu otevření několika nových poboček, které podpoří růst prodeje v příštích letech. Expanze v  Rusku či dokonce v Maďarsku  bude sice ve strategickém výhledu společnosti, ale nepředpokládáme její brzké provedení, a to kvůli mnoha nejistotám vyplývajících z podnikání na těchto trzích.Nepřed­pokládáme ani to, že by se společnost na základě  dosažení vysokého zisku rozhodla k výplatě dividendy. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).