Autor je pisálek, jeho úkolem je psát. Peníze od zaměstnavatele dostává za počet článku, nikoli za to, co obsahují.
Taky si vem, že o čem psát každej den. Nikdo nemá takovej záběr vědomostí a zájmů, aby mu témata vydržela na 360 dní v roce. Tak pisálci píšou o tom, co si jinde přečetli. No a nesmíme zapomenout na skryté pr články.
Záleží na tom, jak se na to budeme dívat. Mám-li doma i počítač i notebook a budu si chtít jen zasurfovat na internetu, tak nejspíše ušetřím, pokud pustím ten notebook. Kupovat notebook jen kvůli ušetření za elektřinu je samozřejmě blbost (investice se nikdy nevrátí).
Co se porovnání desktopu a notebooku týče, opět je rozdíl, budeme-li srovnávat průměrný desktop s průměrným notebookem, tam rozdíl ve spotřebě bude a nejspíše značný. Ano, průměrný desktop už deska má LCD s 17" nebo větším displejem, rychlejší procesor, rychlejší harddisk, větší rezervu na zdroji, kdežto notebook bude mít displej kolem 15", pomalejší harddisk, méně paměti a pomalejší (a ještě úspornější procesor) a často jen integrovanou grafickou kartu. To, že uživatelský komfort (např. věrnost barev na stolním LCD oproti notebooku je úplně jinde) bude nesrovnatelný je samozřejmě zřejmé.
Není samozřejmě problém postavit úsporný desktop, který bude mít nižší spotřebu než průměrný notebook (extrémista může surfovat klidně na Rasphery Pi :) ).
Treba uz v roce 2006 meli desktopove AMD procesory rizeni spotreby. Akorat bylo potreba to nastavit, coz asi vetsina lidi neudela, protoze o tom ani nevi. Stejny problem bude asi i dnes. Extremem jsou ovsem graficke karty s deseti vetraky a externim napajenim, co zerou i 300W. To povazuji za opravdu silene :-)
Nechystá. Diit.cz je v počítačích analogie Blesku a Spy – a má zhruba podobnou serioznost.
Stačí si dané dokumenty přečíst.
Grafické karty nelze zakázat, protože jsou to nejúčinnější výpočetní jednotky. V leckterých superpočítačích je obrovský počet grafických karet či čipů, protože nic efektivnější a méně žeroucí v poměru výkon/spotřeba dnes moc nenajdete.
Kdyby tomu tak nebylo, tak dnes v PC výkonné grafické karty nemáte, protože by neměly opodstatnění. Výpočty (ve hrách) by probíhaly namísto na grafické kartě na procesoru a trh samostatných grafických karet by již neexistoval (jakože se k tomu přesně schyluje, ale trochu jinak a z jiných příčin).
Chce to něco vědět a nevěřit bulváru.
A nezaměňovat studie a zmapování trhu za „záměr EU“.