Nejsem zastánce násilí, ale opravdu nerozumím, jak ještě po tomto všem všichni poblitici mohou být stále naživu. Pročítám si Měšec už pár měsíců a tento web je černou kronikou. Nevím, jestli je to proto, že si Měšec vybírá zásadně jen negativní zprávy, ale ony ty pozitivní zprávy jaksi nejsou nikde. Platy se neustále snižují, ceny stále zvyšují... Proč už jsme dávno nepodnikli další revoluci? Tentokráte extrémně krvavou, dlouhou a pro politiky mučivě bolestivou, aby si budoucí mocipáni zapamatovali, že politika je nebezpečná činnost a je potřeba v ní být velmi opatrný, co řeknou nebo udělají. Teď si dělají zcela co chtějí, a k tomu se nám vysmívají rovnou do tváří. A my to trpíme. Obávám se, že za chvíli nebude možné zkombinovat bydlení v této zemi a důstojný život.
To že se máme stále hůř a hůř se u nás traduje už od Bílé hory. A nedávno jsem byl na přednášce o Mezopotámii a tam našli několik tisíc let starou hliněnou tabulku s podobným nápisem. Takže to už je taková tradice.
A k té změně - ano, ke změně by nejspíše došlo, ale hádám, že je více než 90 % pravděpodobnost, že mnohem k horšímu, alespoň to tak vypadá dle situace v zemích, kde nějaká taková revoluce proběhla.
A vy jste u všech těch revolucí byl a poté zkontrolovat stav po nich?:) Bylo jich po světě skutečně hodně.
To, co se dočtete v médiích, není objektivní pravda. Navíc říct, že násilná revoluce skončila špatně, je pro média o to lákavější - udržuje to moc v rukou současných politiků, protože to zanáší strach mezi lidi něco takového podniknout. Libye je typickou ukázkou - "demokratický" svět se rozhodl, že Libye a Gaddafi jsou úhlavními nepřáteli a je potřeba tam zavést demokracii. V médiích rázem nebyla o Libyii jediná dobrá zpráva, Gaddafi byl okamžitý nepřítel, nikdy nic neudělal dobrého.:)
Já nejsem pro násilí, ale jak chcete situaci v ČR zlepšit? Jak chcete dostat za mříže korupčníky, o kterých to celá republika ví, ale stejně se nic neděje? Jak je tam chcete udržet, i když se povede některé odsoudit? Nebo je podle vás lepší nedělat nic a dále se nechat okrádat?
Přispějte, prosím, svým názorem nejen odsuzujícím myšlenku revoluce, ale zároveň navrhujícím jiné, funkční řešení. Ono totiž nepochybuji o tom, že peněz bylo a stále je v republice habaděj - jen se musí nějak zabránit tomu, aby se stovky miliard rozhazovaly jen tak, bez jakýchkoliv výsledků. Jaké máme možnosti?
A vy jste u všech těch revolucí byl a poté zkontrolovat stav po nich?:) Bylo jich po světě skutečně hodně.
To, co se dočtete v médiích, není objektivní pravda.
Však proto jsem napsal - jmenujte jeden stát, kde taková krvavá revoluce proběhla (a třeba nám to "celovětové spiknutí iluminátů" zatajilo) a kde to je nyní v takovém stavu v jakém byste si to představoval u nás.
Libye je typickou ukázkou - "demokratický" svět se rozhodl, že Libye a Gaddafi jsou úhlavními nepřáteli a je potřeba tam zavést demokracii. V médiích rázem nebyla o Libyii jediná dobrá zpráva, Gaddafi byl okamžitý nepřítel, nikdy nic neudělal dobrého.:)
A máte dojem, že nyní jsou na tom běžní Lybijci lépe? Nebo že jsou na tom nyní lépe Syřané? Nejsem ani přesvědčen o tom, že si polepšili Egypťani a to tam na arabské poměry proběhlo velmi mírně. Prostě se domnívám, že násilný převrat skýtá jen velmi malou šanci pro celkové zlepšení - vzhledem k agresivitě celého přerodu je vysoce pravděpodobné, že do čela se opět dostanou vysoce ctižádostiví agresivní jedinci a chaotická situace jim jen ulehčuje možnost soustředit moc v co možná nejmenším okruhu osob.
Mě se prostě nelíbí takové ty "silácké řeči" jak by bylo nejlepší všechny zavřít, pověsit a co já vím ještě a představa, že se tím všechno nějak vyřeší.
Já osobně nemám pocit, že bych se měl špatně a rozhodně ne, že bych se měl rok od roku hůř.
Nemyslím si, že jsou na tom Libyjci nyní lépe, ale podstatou tohoto konkréktního konfliktu je to, že oni si o převrat neřekli. Měli občanské nepokoje, který náš demokratický svět využil pro snadný přístup k ropě, ale nedá se předvídat, zda by u nich k nějakému převratu došlo, kdyby se do toho nenacpala Evropa s Amerikou.
Ale myslím si, že v tomto odbíháme od tématu. Spíš by mě zajímal váš názor na politickou situaci, o který jste se stále nepodělil.:) Vám přijdou všechny ty krádeže miliard, utahování opasků důchodcům a přitom tučné krmení politiků samotných apod. v pořádku, resp. jako cesta ke zlepšení ekonomické situace ČR? Osobně si myslím, že ač na tom rozhodně stále ještě nejsme nejhůř, mohli jsme na tom být mnohonásobně lépe, kdyby rozhodnutí dělali politici v zájmu ČR, nikoli v zájmu svých soukromých kont. A přijde mi dosti urážlivé, aby politik říkal občanovi, ať si šetří na důchod (čímž mu říká, že se na něj v důchodu stát zcela vykašle poté, co do něj občan nasype miliony ze svého platu), a potom mu sebral daněmi i to málo, co mu z platu zůstávalo. To nelze přeložit jinak než výsměch přímo do tváře. Alespoň tedy v mém světě, pokud to někomu přijde v pořádku... No budiž, je to jeho názor.
Spíš by mě zajímal váš názor na politickou situaci, o který jste se stále nepodělil.:) Vám přijdou všechny ty krádeže miliard, utahování opasků důchodcům a přitom tučné krmení politiků samotných apod. v pořádku, resp. jako cesta ke zlepšení ekonomické situace ČR?
No nejsem z toho nadšen, ale nedomnívám se, že řešením je násilný převrat - to by, dle mého názoru, vedlo pro většinu lidí jen ke zhoršení situace. A co mám tak možnost zhodnotit z mých cest (o té poslední jsem psal i na Měšci http://www.mesec.cz/clanky/tipy-pro-dovolenou-v-thajsku-a-kambodzi/ ), tak se máme jak prasata v žitě.
A mimochodem, ten evergreen o chudých důchodcích je už trochu nuda. Co znám pár rodin důchodců, tak si sice stěžují, ale vesměs jsou na tom mnohem lépe než řada lidí v produktivním věku (zejména mladé rodiny). A to se ani nemusí být propuštění z práce.
A přijde mi dosti urážlivé, aby politik říkal občanovi, ať si šetří na důchod (čímž mu říká, že se na něj v důchodu stát zcela vykašle poté, co do něj občan nasype miliony ze svého platu),
Průměrný občan opravdu státu za svůj produktivní věk rozhodně neodvede miliony.
Tak třeba zrovna moje babička má za svůj život, který poctivě (a tvrdě ve fabrice) pracovala 8 tisíc měsíčně. Což mi tedy při dnešních cenách opravdu nepřijde nijak působivé a ve svých 90 letech se musela stěhovat do domova důchodců, aby nebyla závislá na penězích jiných. Nemám z toho pocit, že by se stát staral o své důchodce.
A za milionovou částku se omlouvám, opravdu jsem to nepočítal, asi by bylo vhodnější napsat místo milionů prostě "hromadu." Ale troufám si tvrdit, že obsah té věty byl jinde než v částce, kterou průměrný občan odvede státu.;)
A také bych se mohl vyjádřit k vašemu srovnání Kambodži a Thajska s ČR., které mi přijde hodně děravé. Ale nemám pocit, že bychom se na něčem shodli či něco vyřešili, takže pokud nemáte nic proti, poděkoval bych za diskuzi a vaše názory a toto téma uzavřel.:) A také se omluvil, pokud některý můj názor někoho zvedl ze židle.
Tak třeba zrovna moje babička má za svůj život, který poctivě (a tvrdě ve fabrice) pracovala 8 tisíc měsíčně.
Minimální mzda je 8000 Kč, ovšem hrubého. Takže jsou lidé, co tuto částku mají jako plat a na rozdíl od důchodců nemají slevy nebo dokonce zdarma jízdné na MHD a další úlevy. Tak kdo je na tom hůř?
Moje devadesátiletá babička taky pracovala ve fabrice, co se tak vybavuji z vyprávění textilka, důchod má mám pocit přes 11. Takže pokud nevidíme kompletní výměr důchodu, tak je to plkání o ničem. Ono si kolikrát někdo stěžuje že má špatný důchod ačkoliv "celý život dřel ve fabrice" a pak se ukáže, že krom toho byl taky deset let v domácnosti.
Což obvykle ženy bývají, když jsou na mateřské a následně na rodičovské. A to ještě dříve bývaly doma zadarmo. Jesle všude nebyly (na vesnici a v malých městech tedy rozhodně ne), míst ve školkách taky nebylo tolik, a když byla žena doma se dvěma dětmi, byla snadno "doma" 8 nebo i 10 let. Zase vychovala další daňové poplatníky.
Nebo máte dojem, že by bylo lepší rodinám děti odebrat a vychovávat je v kolektivním zařízení a ženy nahnat do práce, aby měly ve stáří dostatečné zdroje na důchod? Nebo by bylo lepší, kdyby ženy makaly ve fabrice a v koutku dílny si hrály děti (jako tomu bylo v počátcích kapitalismu v 19. století)? Člověče, uvažujte, PROČ jsou ty ženy doma, že by z plezíru? A ještě je za to potrestáme nízkými důchody? To se pak nedivte, když se budou rodit převážně tmaví spoluobčané, pro které je výroba dětí zdrojem obživy.
Pokud bydlela ve městě, pak Vás mohla dát do jeslí. Mimo města ale jesle nebyly, v menších městech byly třeba jen malé pro pár dětí, a taky místa v jeslích se sháněla dost těžko. Pokud nebyly hlídací babičky nebo jiní příbuzní,tak holt byly ženy doma. Mně šlo třeba dítko ne do jeslí, ale do jeslové třídy mateřské školky, to byla třída pro děti, co už byly velké na jesle, ale malé na školku (ve věku 2-3 roky). Placená mateřská byla nejprve 6 měsíců, od r. 1985 to bylo prodlouženo na rok. Pak jsme byly doma zadarmo, protože co s dětmi? Do let, odpracovaných na důchod, se počítala doba 3 roky po narození dítěte, předpokládalo se, že pak dítě nastoupí do školky a matka do práce, pokud se teda nenarodilo dítko další.
Myslím, že žádného z našich politiků nenapadne, aby doba mateřské a rodičovské dovolené nebyla započítávána pro účely důchodového zabezpečení, protože to by byla taková diskriminace žen, jaká by v civilizovaném světě neměla obdoby (a já osobně to považuju za dost významné prorodinné opatření).
Tenhle problém má jednoduché řešení - kompletní společné zdanění manželů včetně společného započítání příjmů pro účely důchodového zabezpečení (tedy pokud by muž měl 25 000 Kč a žena nic, byl by oběma počítán příjem 12,5 tisíce). Pak nikdo nemůže nic říkat o nějaké diskriminaci. Dítě má prostě dva rodiče, tak mohou oba náklady nést společně a nerozdílně a není nutné, aby byl někdo dotován ze strany státu.
To sice zní hezky, ale vzhledem k systému redukčních hranic při výpočtu důchodu by součet důchodů manželů při průměrování příjmů byl často o dost vyšší než je to teď, což by zvedlo nároky na finanční prostředky pro výplatu důchodů a to by vedlo ke snížení celkové úrovnně důchodů.
Já sem ze dvou dětí, jsou mezi námi dva roky, máma byla s námi doma cca pět let. Nyní se se do doby pojištění jako náhradní doba započítává péče o dítě do čtyř let věku, předpokládám, že to bylo tehdy podobné. Ovšem pokud si někdo střihne deset let, tak se nesmí divit, že mu to potom bude chybět, to je holt každého volba.
Ano, (zatim) stale existuji na Zemi zeme, kde se lide maji objektivne hure. Ale take dost tech, kde se maji lepe. Nevim zda-li se dokazete spokojit s udelem prumernosti.
Zkuste srovnavat se zememi trochu blize "pod svicnem" a v podobnem geografickem a kulturnim prostredi. Jsme na tom dobre nebo spatne ? Co vsechno je treba, abychom se dostali alespon na uroven sousedu jako v Rakousku nebo Nemecku (nebo v Polsku) ? Ted nemyslim jen tupymi ekonomickymi hodnotami, ale treba i pravnim systemem, urovni korupce nebo tim ze kdyz si pred obchodem oprete kolo, ve stejnem stavu ho tam jeste po nakupu najdete. Nebo muj oblibeny (a pro nekoho jiste zvlastni) srovnavaci prostredek - uroven vlakove dopravy v dane zemi.
V nedavnem pruzkumu mezi studenty VS bylo, ze jen 10% by tu chtelo zit a jen 5% (pokud si pamatuji) by tu chtelo vychovavat sve deti. Firmy mizi do "danovych raju", casto ne primarne pro financni zisk, ale stabilni pravni prostredi.
Tohle vsechno se da jeste napravit, ale jinak nez revoluci to uz nepujde.
Jo opřít kolo před obchodem? No to na vesnici není problém ani tady ani tam. A ve městě? To je úplně stejný problém tady i tam. Tam kde je hodně ekonomicky neúspěšných přistěhovalců je to v zásadě stejné jako tady ve městech, kde je hodně ... no vy víte.
Rakousko je na tom lépe než Německo, ale není to žádný zázrak. Německo má přistěhovalců mnoho. A akorát se opticky může zdát, že je to tam lepší, než třeba ve Francii a Anglii, protože tam ještě pořádně nehořely ulice. Ale to se může stát klidně zítra.
Západ je na tom lépe ve většině směrů - ale zase z něj nedělejte zlaté tele. Navíc, když chcete korektní srovnání, tak se srovnávejme se středoevropskými postkomunistickými zeměmi. Srovnávat se se zemí, která neměla kulturní, právní, morální, podnikatelský a jakýkoliv další vývoj přetržený 40 lety komunismu prostě vyjde vždy lépe pro druhou stranu.
Tak třeba v Dubaji bych kolo, opřené před obchodem, našla i za týden. Mně tam po 3 dnech dala uklízečka i pitomý sprchový gel, který jsem nechala ve sprše u bazénu (po 3 dnech proto, že mne nepotkala dřív). A nebylo to v žádném luxusním hotelu, ale v normálním nájemním bytě.
No tak pitomý sprchový gel vám ta uklízečka dala nejspíš proto, že:
- nemá valnou cenu
- kdybyste začala řešit s majitelem bytu, kde je ten gel, co vám chybí, tak půjdou prvně za ní.
- ukrást něco někomu, koho znám alespoň od vidění vyžaduje větší morální zkaženost, než která je potřeba k ukradení věci, která patří zcela anonymnímu člověku (notabete, opravdu to kolo kradu, možná ho tady původní majitel nechal, protože ho už nechce, když se pro něj nevrátil za pár dní, tak se pro něj už nevrátí asi vůbec....)
Váš jeden tento konkrétní příklad nemá vůbec žádnou vypovídací hodnotu. V Dubaji jsem byl jenom v tranzitu, takže tam konkrétně nevím. Ale jinak jsem několik arabských zemí poznal (pracovně, ne jako turista). A podle toho, jak si tam místní hlídají své věci usuzuji, že běžná pouliční kriminalita tam bude úplně stejná jako jinde.
Můj známý byl dlouhodobě pracovně v Arabských emirátech. Jednou mu v hotelu střední kategorie u bazénu vypadla peněženka pod lehátko. Všiml si toho až druhý den ráno. Tak už ji odepsal, až mu zkušenější spolubydlící poradil: "Klidně si pro ni k bazénu zajdi. Tady se nekrade, sekají se za to ruce". A opravdu peněženka ležela pod tím lehátkem viditelná zdaleka a kolem spousta lidí (většinou Arabů).
V zálivu jsem nebyl, nikde kde jsem byl neplatila přísná šaria, takže možná je to tam opravdu jiné, ALE...
opět špatný příklad - peněženka od bazénu se vám vrátí v mnoha zemích světa. Pochopitelně je to dáno náhodou na koho tam zrovna vaše peněženka narazí, ale hotely jsou dost specifické a většinou jsou v tomhle velmi bezpečné, co se týče personálu.
Hosté v hotelu v Emirátech asi nebudou žádné socky, aby cítili silné pokušení sebrat cizí peněženku a pokud jich tam bylo hodně - tak i kdyby někdo to pokušení cítil, tak jistě cítil strach, že je tam ta spousta lidí a někdo ho uvidí.
Nemáte pravdu. V Dubaji jsem byla a v současné době tam žije moje dcera, takže mám slušné informace z první ruky, nikoli "jedna paní povídala". V SAE se nekrade a sami Emiráťani se chlubí tím, že kriminalita je tam na prakticky nulové úrovni. Je tam totiž hodně expatriotů, kteří jsou tam za prací, dosti slušně placenou. Kriminalita tam není proto, že by to pro dotyčného znamenalo přijít o tu slušně placenou práci, byl by potrestán a vyhoštěn, to by zas mělo dopad na jeho rodinu. Takže ještě jeden příklad: byla jsem tam na celodenním poznávacím zájezdu. Zpáteční odjezd měl být v hodinu H, ale průvodce nikde. Čekali jsme v autobusu. Průvodce přišel za 20 minut. Jedno z dítek, které byly s rodiči na zájezdu, někde (byli jsme v areálu F1 v Abu Dhabí) zapomnělo růžového plyšového velblouda. Průvodce a recepční proběhli areál, milého velblouda našli a předali. Stalo by se Vám to v Čechách? A mohli jsme se zlobit kvůli zpoždění, když odměnou byl šťastný úsměv dítěte?
Není ale všechno růžové. Při styku hlavně s indickými přistěhovalci je třeba býti opatrný, neb opatrnosti nikdy nezbývá, ale větší problémy s nimi obvykle nejsou. Je třeba taky vědět, že tamní společnost je velice tvrdě rozdělena na tři skupiny: na Araby, na bílé (co tam přišli za prací a až ji vykonají, půjdou zase domů) a na barevné, kteří jsou tam v obdobné pozici, jako u nás Cikáni, takoví až skoro podlidé. Když jste bílý, jste king, až mi to bylo někdy nepříjemné. Nicméně majitelkou velblouda byla šestiletá černoška :-)
Nejen ekonomicke ukazatele jsou podstatne
http://mladek.blog.respekt.ihned.cz/c1-59088740-jdete-k-volbam-a-hlasujte-proti-korupci
"To že se máme stále hůř a hůř se u nás traduje už od Bílé hory"
A presne diky tomu se take skutecne mame hur, protoze si myslime ze s tim nelze nic delat a bylo to tak vzdy a je to tak vlastne vsude ...
V mediich je zde silna izolace informaci (tech vlade se nehodicich) o tom jak funguji veci v zahranici. Napriklad na serveru Vitalia vychazeji dokola lzive clanky o tom, jak jsou udajne v CR levne potraviny. Kazdy kdo byl v posledni dobe v zahranici jinak nez na instantnim zajezdu vi, ze to neni pravda.
A podobnych "pravd" s tim ze "ve svete je to bezne nebo jeste horsi" se nam zde predkladaji desitky, proto je tu vse predrazene ci nefunkcni (soudy, neuveritelne pravomoce exekutoru, jednani uradu ...), neni treba to po tisici znovu zminovat.
Lepe se nemame a muzeme si za to sami.
Máte skutečně pocit, že se máme hůř než v době pobělohorské? Nebo hůř než v období 1. a 2. světové války? Nebo hůř než před rokem 1989?
To poslední období jsem zažil (v r. 89 jsem byl v 7. třídě na ZŠ) a rozhodně nemám pocit, že bych se nyní měl hůře. Kdyby mi tehdy někdo řekl, že se podívám do zemí o kterých jsem tehdy ani neslyšel, že existují (Dominikánská republika (4x), Maledivy, Mauricius a další), tak bych se mu vysmál. A přitom je to jen otázka priorit.
To je porad dost zjednoduseny a prominte mi to povrchni nazor na vec. Vsechny ty vymozenosti po roce 1989 o kterych pisete a povazujete je za samozrejme (priority) se prave ignorovanim toho co se deje v CR, zvlaste cca od roku 1996, mohou stat opet minulosti. Je jedno za jakou stranu a polticky smer se ti lide schovavaji, jedno maji stale spolecne a to je konani svinstva. A jak je videt, nikdo jim v tom zatim neni schopen zabranit, naopak to maji rok od roku snazsi.
Pokud tento vyvoj nejste schopen pozorovat a vyhodnocovat, tak jste svym zpusobem stastny clovek :-) Ovsem zijete v bludu, ktery zahy muze skoncit.
bohužel těto trumberů je plná republika. Vždy jednou za pár desítek let svrhnou vůdce z oken a myslí si, že ti noví budou lepší. Jenže ve výsledku se, jako u každé revoluce, akorát zase všechno rozkrade :-(
Vysvětlovat jim, že žádný současný politik neovlivní to, že:
- uhlí kterého bylo dost v 50-létech jsme si už vytěžili
- ropu kterou jsme měli v 50-tých létech pro desetinu aut skoro zadarmo teď kupujeme pro ... za ...
- chceme mít super schopné zdravotnictví zadarmo jako v 50-tých létech
- ve kterém budeme žít o 20 let déle a pobírat důchod
- populace roste, efektivita výroby všeho stoupá, práce tedy bude brzo už jen pro ty nejlepší
- chceme vše co nejlevněji, proto už nic nevyrábíme a necháme si to dělat v Asii
- atd.
Ale trumberové tohle nechtějí slyšet, mají rádi jednoduchá trumberovská řešení ...
Takže si necháme *** na hlavu?
- nedávat bohaté dotace na elektrárny na polích
- zrušit neúčelné evropské dotace podnikatelům (je to správně, když jdu do sauny, která je dotována z fondu rozvoje zemědělství? Jak k tomu přijdou ty ostatní sauny? Budeme snad dotovat úplně všechno?)
- zavést ve věznicích povinné práce, snížit na ně dotace.
- těm, co mají chuť pracovat a nemůžou najít práci by stát neměl dávat dávky zdarma jen tak, ale práci
- těm, co se dopustí jakékoliv korupce sekat ruce (pomohlo by to, věřte mi).
Nemáme si na co stěžovat? Máme volební systém, kde někdy 9% nestačí straně na vstup do parlamentu, kde stát nemá peníze a platí megaodměny členy dozorčích rad, poslance, prezidentskou rentu, miliardy navíc na dálnice, Promopru, 150 mega za propagaci stavby amerického radaru... Já aspoň nevolím ODS a ČSSD - pane prezidente to je ZLO! Naše země nevzkvétá!
Jen šetřeme, stát z nás ty ušetřené peníze vyseká dalšími daněmi a kdybysme toho měli málo, Klaus na nás pustí trestance. Klausi, proč nám neušetříš a nezaplatíš ze svého skromného platu ty škody po trestancích? Jsi moc chudý, že by?
Pod toto bych se klidně podepsal.
- Extrémně štědré dotace na "obnovitelné zdroje" slíbené na 20 let dopředu? Vážně?
- Dotace pro podnikatele ve stylu webu CZC.cz, kdy dostali dotaci 10 milionů, ale samotný web nemohl stát víc jak půl mlionu? Určitě ne s jeho kvalitou.
- Vězni si vydělávají peníze pro sebe... Co prosím? Jak pro sebe? Mají vydělávat peníze pro stát, věznice má být studená kobka, ve které ten vězeň klidně umrzne, pokud si nevydělá na teplo. Ne, že se mu všechno platí a ještě si přivydělá na své potřeby.
- Nevyplácet sociální dávky, pokud si člověk nesežene práci - ok, souhlasím. Ale v tom případě, ať stát tu práci dá. Klidně minimálně placenou, klidně zametání ulic (česká města i vesnice potřebují uklízení jak sůl, lidi jsou prostě prasata), ale bylo by to pořád lepší, než nedostávat vůbec nic.
- Miliardové korupce? Žádný problém, prezident vás osvobodí. Vytunelovali jste miliardy? Podělte se. Vyváznete s podmínkou. Namalovali jste politikovi tykadla? Na 3 roky bezpodmínečně...
- Církev hlásající chudobu a skromnost z miliardových sídel vystlaných zlatem má málo. Dejme jí majetek a peníze v celkové hodnotě 150 miliard.
- Dálnice? Co by ne, proč by nemohl kilometr stát miliardu.
Nemyslím, že je potřeba pokračovat. A to jsou svinstva jen z poslední doby (cca 2 roky). Co teprve celá 25letá historie? Dokážu připustit myšlenku, že krvavé řešení nic nevyřeší, možná situaci ještě zhorší. Pak ale žádám odpůrce tohoto řešení, aby řekli alternativu. Poklidné demonstrace zjevně nestačí, poblitici nemají z ničeho strach, vědí, že jim nic nehrozí. Podle mě je zcela nezbytné toto jejich "vědění" razantně změnit. Návrhy, jak to lze udělat, uvítám, dosti by mě to zajímalo.
proti smysluplným krokům jako třeba změna volebního systému, řádově větší úsilí na potlačení korupce (provokatéři), tlak na EU v případě nesmyslných dotací (třeba i vystoupení z EU) atd. nic nemám. Vadí mně jen takové ty primitivní argumenty (...další revoluci...extrémně krvavou...mučivě bolestivou...mocipáni), které vedou zase jen do pekla, akorát jinou cestičkou.
No jo, ale kdo potlačí korupci? Zkorumpovaní soudci? Kdo vyvine tlak na EU? Politici, kteří tady ten bordel zavedli a kterým vyhovuje? Kdo změní volební systém? Zase politici, kteří jej nastavili tak, aby z něj vytřískali nejvíce peněz a moci? To jsou všechno věci, které může změnit pouze ta trocha politiků, kteří aktuálně vládnou. A ti to neudělají, protože jim je teploučko, mají na kontech miliony až miliardy a ještě přidají důchodcům 40 Kč, sobě pět tisíc (v době, kdy měly být jejich platy údajně zmraženy ještě nějakou dobu). Takže co udělat proto, abychom dosáhli třeba těch vámi vytyčených cílů? Zaměřme se třeba na potlačení korupce. Jak, když odsoudit můžete koho chcete, ale pak přijde vážený pan prezident a propustí 7,5 tisíce věznů, včetně miliardových korupčníků?
A odkud si představuješ, že se ti politici vzali? Nespadli sem z nebe ani se nikde nevylíhli, jsou prostě z občanů tohoto státu, takže je mezi nimi stejné procento šmejdů jako mezi občany téhle země. Takže i kdybys vyhladil vládu, poslaneckou sněmovnu, senát a všechny parlamentní strany do posledního člena, tak vzniknou nové strany, jejich členové budou zase občané tohoto státu a podíl šmejdu bude stále stejný.
Musí se změnit mentalita národa a to potrvá generace, pravidlo kdo nekrade okrádá svoji rodinu aplikované za minulého režimu stále příliš mnoho lidí bere za své.