Hlavní navigace

Názor k článku 5 novinek, které mají ochránit před nekalými finančními poradci od já - Rádoby poradců se trochu zastanu. Ano, prodávají. Tak se...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 10. 2014 22:10

  (neregistrovaný) 213.195.202.---

  Rádoby poradců se trochu zastanu.

  Ano, prodávají. Tak se teda ptej, že proč je jejich činnost vlastně prodejem. Na to se nikdy nikdo neptá. Podobně se nikdy neřeší, že rádoby poradce má stejnou provizi ze životky, ať je nastavená na zmírnění následků pojistných událostí, nebo jako to "spoření". Tak proč sjednává "spoření", proč nepojišťuje?

  Existují k tomu racionální důvody. Tak třeba pojištění jako takové chce málokdo. Bez nesmyslných daňových odpočtů a podvodné rezervotvorné složky je životní pojištění téměř neprodejné. A ještě míň lidí (zanedbatelný počet) si pro pojištění chodí samo.

  Poradenstvím se nikdo neuživí, protože jeho rady nebude nikdo vyhledávat a nebude je chtít nikdo zaplatit. Bláboly o tom, že dobré zboží a služba se prodávají samy, tak to jsou hovadiny. Lidi (klienti) jsou pohodlní, líní, mnohdy i tak trochu hloupí - vyhovuje jim to tak. Takže i když jim můžeš ušetřit tisíce nebo zajistit lepší službu, tak tě pošlou do háje. Třeba jenom proto, že by museli změnit trvalý příkaz a dojít na druhý konec náměstí.

  Neštěstím tohodle oboru jsou multilevely a fakt, že je obecně vnímán jako poslední možnost, jak si vydělat na chleba. Lidem nevadí, že jsou okrádáni (často vlastně nevědomě), lidi nesnášejí aktivní prodej, tedy to, že jsou oslovováni.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).