Vlákno názorů k článku 5 důvodů, proč se zúčastnit druhého pilíře od já - Arsene, Arsene... Takže když příčinou deficitu důchodového účtu...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 6. 2013 1:07

    (neregistrovaný)

    Arsene, Arsene... Takže když příčinou deficitu důchodového účtu jsou klesající počet občanů, kteří platí daně, a nezaměstnanost, která roste, tak to se nějak vyřeší jakýmsi spořením (ve skutečnost investováním)? Co takhle léčit příčinu nemoci, nikoli potlačovat její symptomy.

    V současném přehumanizovaném eurosocialismu účinnou léčbu aplikovat nejde. Určitě se však může začít mluvit o tom, že cesta k práci (a tedy budoucnosti) vede taky přes píli, vzdělání, znalosti, dovednosti, sebezodpovědnost (včetně péče o vlastní zdraví). Když se tohle bude lidem do hlav vtloukat dostatečně dlouho, tak takové myšlenky pojmou za vlastní. Vždyť stejně je to s tím spořením na penzi. Mluví se o něm 20 let, až to skoro každej má za nevyvratitelné tvrzení. Jako to, že jediná cesta k důstojnému stáří vede přes jakési to spoření/inves­tování.

    Neustále se mluví o důchodech. Skoro nikdo ale nezmiňuje, že kromě důchodců tu v Evropě bude zvětšující se množství dalších lidí, co budou žít věčně na socdávkách.

    Jo a k 2. pilíři. Je jasný, že ten je dobrý jenom pro ty, co nechcou utrácet svý prachy za socky.

  • 18. 6. 2013 6:55

    Ghost (neregistrovaný)

    Vzdělanost ale není elitou, která řídí svět, žádána... Čím více vzdělaných a úspěšných lidí, tím méně peněz pro jednotlivce na vrcholu pyramidy... Oni naopak potřebují pracující stádo ducha mdlého, které je možné snadno manipulovat a vykořisťovat, proto je vzdělanost nežádoucí a není tedy ani podporována.

  • 18. 6. 2013 8:42

    Pavel K. (neregistrovaný)

    ANO, souhlasím - stoupá a BUDE stoupat počet lidí závislých na soc.zabezpečení a kteří ani pracovat nebudou chtít !
    Momentálně je pro nepracující stádo byznis mít děti - čím více dětí, tím větší přídavky. Zatímco pracující rodina z nižší třídy sotva utáhne byt 3+1, pod nimi bydlí chudáci nepracující, kteří jsou v pohodě - tak proč by se někam štvali ?!
    Dokud stát nenasadí tvrddé páky na tyto trvale nepracující, kteří se účelně přiživují na soc. systému - bude to čím dál horší.
    Bohužel socani na ně asi vůbec nebudou tlačit - svými sliby, že budou lépe zabezpečeni - si je ženou jak stádo k volbám.

  • 18. 6. 2013 21:44

    Agent Bureš

    Dnes není dost práce ani pro ty, kteří pracovat chtějí. Co by se stalo kdyby i ti, kteří pracovat nechtějí, najednou chtěli pracovat? Podle mě by to vedlo k tomu, že by ještě více lidí pracovalo za min. mzdu, případně na Švarc systém (jedna z výhod tohoto systému je v tom, že můžete "zaměstnancům" zcela legálně platit méně než min. mzdu). Pro zaměstnavatele by to bylo přínosné, pro stát by to asi bylo mírně výhodné a pro zaměstnance nevýhodné.
    Je třeba vzít v úvahu to, že lidé, kteří nechtějí pracovat, obvykle nejsou vzděláni a nemají praxi v oborech ve kterých je relativní nedostatek pracovníků (údajně některé řemeslné profese, IT, management,...).

  • 18. 6. 2013 23:47

    Méďa Béďa (neregistrovaný)

    Kecy v kleci... Před pár léty jsem byl v Jeseníkách, okres s nezaměstnaností někde na špici... Servírky a pokojské Slovenky, lesní dělnící Poláci.

    A zkuste se podívat na stavbu slavného prodloužení metra A nebo tunelu Blanka - Ukrajinci, Rumuni, Bulhaři. Bohužel to mám denně před očima, takže vidím, jak se v pátek něco postaví, v pondělí se to vyhrábne bagrem a začne se znova.

  • 19. 6. 2013 23:06

    Agent Bureš

    Tím co uvádíte ale nijak nerozporujete to, co jsem napsal.
    Kolik Ukrajinců, Rumunů a Bulharů u nás podle vás pracuje za min. mzdu, nebo dokonce za více? Podle mě docela hodně, jen ale díky tomu, že odpracují výrazně více hodin než u nás zaměstnanci mohou odpracovat (maximální možný počet odpracovaných hodin lze obejít mnoha způsoby).

    Kdyby chtěli začít pracovat i ti, kteří pracovat nechtějí (osobně to odhaduji na čtvrtinu až třetinu nezaměstnaných), museli by být pro zaměstnavatele zajímavější než zahraniční pracovníci, které zmiňujete. Tzn. museli by buď nabídnout kvalitnější práci (to by neměl být problém), nebo práci za nižší mzdu. Případně zajímavou kombinaci obojího. Ve finále by často pracovali za méně než dostávají teď na soc. dávkách. Pro ně by to tedy podle mě moc výhodné nebylo. Řešením je samozřejmě výrazné omezení sociálních dávek. To je ale politicky neprůchodné. Nemluvě o tom, že snížení dávek by vedlo především k vyšší kriminalitě a potírání kriminálního chování rozhodně není zdarma. Co tedy navrhujete?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).