Zvyšování DPH? 96 % našich čtenářů je proti

V anketě, kterou uskutečnil Měšec.cz, se 96 % lidí vyjádřilo proti rozhodnutí vlády zvyšovat DPH pro uzdravení státního rozpočtu. Naopak pro zvyšování DPH bylo jen 3 % čtenářů a zbylé 1 % zvolilo odpověď nevím. Jedná se o aktuální stav ke  20.7.2012 12:20 hodin. Hlasovat a dočíst se více o tématu můžete v článku: O kolik korun nás připraví zvýšení DPH? 

Podle odhadů poradenské společnosti Mazars, se průměrné domácnosti se dvěma dětmi sníží kupní síla o 250–300 Kč. Důchodci přijdou měsíčně o 70–80 korun. 

dTest: Reklamujete-li objemný výrobek, dopravu musí uhradit prodejce Deregulace přinesla snížení tržního nájemného        
Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz
21. 7. 2012 17:30 Nový

NU...

Asi je to proto, že úplně každému je jasné, že to nic dobrého nepřinese. Státní pokladna se nenaplní, peníze budou chybět jinde, ekonomika se zastaví a díra v rozpočtu se zvětší. HDP klesne a sátní dluh se zvětší. Každý normální člověk včetně absolventů VŠCHT samozřejmě ví, že v krizi se toto pravidlo nesmí aplikovat. Jenom mi pak není jasné, co ten galaktický chemik vlastně studoval.

Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz
23. 7. 2012 16:08 Nový

Ještě něco...

Teď jsem jinde četl názor, že ani snížení DPH by nepomohlo, že ti, co už skutečně nemají, by stejně neplatili a ti, co jsou vyplašení, by asi taky nenakupovali více...osobně musím říct, že stále ještě mám peněz dost, ale snížil jsem spotřebu co to dá. Nikoli, že bych neměl, ale že mě prostě už tato vláda svými zlodějskými kroky dost SE** ! To není o penězích, to už je hoodně blbá komerční nálada.