Hlavní navigace

Zvyšování daní vyžene poplatníky do daňových rájů

Sdílet

Gabriela Hájková 26. 1. 2010

Nejistá politická situace a tlak na zvyšování daní zapříčiňuje rostoucí zájem o daňové ráje, vyplývá z šetření České kapitálové informační agentury (ČEKIA).  Podle údajů agentury za rok 2009 zájem českých firem o přesun sídla do daňových rájů prudce zvýšil a počet vlastníků českých firem, kteří tam přesunuli svá sídla, vzrostl o 24 % na 11 143. To představuje 3,45 % z 323 000 společností působících v České republic, uvádí agentura. 

Čtěte naši speciální přílohu o daních a sociálních dávkách, která obsahuje také daňovou kalkulačku pro zaměstnance i OSVČ a online formuláře pro finanční úřad, správu sociálního zabezpečení i zdravotní pojišťovnu.

Mezi nejatraktivnější daňové ráje podle ČEKIA patří Nizozemí, Kypr, Lucembursko, Panama a Belize.

V prvním pololetí loňského roku jsme pozorovali jen nízký zájem, když do daňového ráje přesídlilo pouze 154 společností, nicméně v druhé polovině roku se aktivita firem prudce zvýšila. To mimo jiné souvisí s nejistou politickou situací v České republice a tlakem na zvyšování daní v důsledku nutnosti sanace státního rozpočtu, uvedla analytička společnosti Petra Štěpánová

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).